Co jest ważne przy uprawie marihuany?

Warto wiedzieć, że całkiem spora ilość osób w Polsce decyduje się na uprawę marihuany we własnym domu.

Wszystko wygląda dobrze w teorii, jednak w praktyce nie jest już to takie proste. Trzeba pamiętać o wielu istotnych kwestiach, które sprawią, że nasze plony będą obfite. Niestety nie jest to tak jak w przypadku klasycznych roślin i niestety trzeba włożyć w to nieco więcej pracy i pieniędzy. Przede wszystkim, jeśli zależy nam na dobrym wzroście konieczny jest zakup odpowiedniego sprzętu. Jakiego konkretnie? Wydaje się, że absolutną podstawą w tym wypadku są specjalne lampy, które będą naświetlać naszą hodowlę. Co więcej trzeba zadbać o wysokiej jakości ziemię, a także odpowiednią wiedzę w zakresie hodowli konopi.

Jakie są rozdaje nawozów?

Jednak to jeszcze nie wszystko, gdyż często zalecane jest także stosowanie nawozów do marihuany, aby nasze rośliny jeszcze lepiej kwitły. Wyróżniamy dwa rodzaje – nawozy organiczne i nawozy mineralne. Pierwsze z nich są bardziej korzystne dla naszych roślin jak i dla środowiska, gdyż pozyskiwane są np. z odchodów zwierzęcych. Z kolei nawozy mineralne są całkowicie sztuczne, a jak się domyślamy raczej nie jest to zbyt dobre. Co więcej nawozy organiczne są w stanie zapewnić lepszy smak roślin. Zresztą raczej nie bez przyczyny stosowane są głównie przy uprawie marihuany medycznej. Jednak z drugiej strony nawozy mineralne nie wydzielają żadnych zapachów oraz przede wszystkim łatwiej osiągnąć przy nich konkretny cel i są łatwiejsze w użyciu. Zatem jaki nawóz na kwitnienie marihuany wybrać?
Co jest ważne przy uprawie marihuany?

Który nawóz będzie lepszy?

Raczej nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, gdyż wszystko zależy od tego co chcemy osiągnąć i na czym nam najbardziej zależy. Na pewno wtedy, gdy mamy jakiś cel to tak jak było już wspomniane lepszym wyborem będzie nawóz mineralny. Jedno jest pewne – nawozy zawsze powinny pochodzić z pewnych źródeł i być tymi najwyższej jakości, gdyż tylko to zagwarantuje nam plony na odpowiednim poziomie, a chyba nam na tym zależy.