Czy można kupić w sklepie budowlanym umywalkę łazienkową zrobioną z granitu?

Dużo mówi się o zlewozmywakach granitowych, jednak czy w obecnych czasach w sklepie budowlanym możemy znaleźć umywalką granitową to łazienki? Odpowiedź brzmi oczywiście, jak najbardziej, tak! Sukces zlewozmywaków granitowych przełożył się również na to, ze producenci zlewów zaczęli produkcję również umywalek łazienkowych z granitu.

Jednak z czego jest stworzona tego rodzaju umywalka lub zlewozmywak? Jakie największe zalety sprawiają, że ludzie coraz chętniej sięgają po zlewy i umywalki wykonane właśnie z granitu? Przyjrzyjmy się tym produktom bliżej i postarajmy się wyjaśnić sobie gdzie leży sukces tego rodzaju produktów.
Umywalki i zlewy granitowe to umowna nazwa jaka została przyjęta, w handlu ta nazwa to umywalka konglomeratowa. Jednak z czego stworzona jest taka umywalka? To przede wszystkim połączenie kruszywa, a więc piasków kwarcowych (około siedemdziesięciu-osiemdziesięciu procent), a także specjalnie dobranej mieszanki żywic w ilości około trzydziestu-dwudziestu procent, która nadaje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne tym produktom. Czy można kupić w sklepie budowlanym umywalkę łazienkową zrobioną z granitu?

Z innych zalet warto wymienić wysoką odporność na wszelkiego rodzaju zarysowania, ponadto umywalki takie są bardzo odporne na odbarwienia w związku z często zmieniającą się temperaturą wody jaka oddziałuje na nie podczas użytkowania.

Rodzajów umywalek jest naprawdę wiele, są umywalki nablatowe, podblatowe, półblatowe, wiszące, jednak warto pamiętać, że kształt każdej z nich jest ograniczony przede wszystkim tylko i wyłącznie wyobraźnia. Nie kończy się to na zwykłych prostokątnych czy kwadratowych umywalkach, owalnych lub okrągłych. Umywalki konglomeratowe mogą mieć nieregularne kształty, dzięki czemu wnętrze naszej łazienki może nabrać naprawdę niezwykłego efektu wizualnego. umywalka granitowa to przede wszystkim gwarancja tego, że będziemy mogli ją użytkować praktycznie aż do następnego remontu.