Do czego potrzebne są uprawnienia F-gazy?

Obsługa, montaż i serwisowanie urządzeń klimatyzacyjnych wymagają odpowiednich uprawnień, które możemy otrzymać po ukończeniu kursu F-gazy.

Szkolenia organizowane są na terenie całego kraju, w różnych terminach, możemy dzięki temu uzyskać bardzo szeroką oraz fachową wiedzę z zakresu klimatyzacji oraz chłodnictwa.

Do czego potrzebne są uprawnienia F-gazy?

W których branżach potrzebne są uprawnienia F-gazy?

Uprawnienia F-gazy będą dotyczyły chłodni oraz klimatyzacji samochodowych, czy też znajdujących się w budynkach. Należy zwrócić uwagę, iż w urządzeniach tego rodzaju znajdują się gazy fluorowane, dlatego od 2015 roku należy posiadać certyfikat F-gazy dokonując napraw, serwisowania, konserwacji czy też podczas wykonywania kontroli szczelności w tego rodzaju urządzeniach. Dodatkowo uprawnienia F-gazy pozwolą także na pracę przy pompach ciepła, obecnie są one bardzo pożądane przez osoby, które chcą zaoszczędzić na ogrzewaniu, często montowane są w nowych budynkach. Wiele miast czy też gmin dofinansowuje tego rodzaju inwestycje, dlatego cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Podczas szkolenia prowadzone są kursy teoretyczne oraz praktyczne, kursanci otrzymują wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne. Są to szkolenia, które dotyczą wszystkich elementów, które znajdują się w systemach chłodniczych, będą to sprężarki, skraplacze oraz parowniki. Dodatkowo dowiemy się, jaką rolę odgrywają zawory termostatyczne, jak również wiele innych elementów układu. Szkolenie dotyczy także systemów chłodniczych w samochodach oraz naczepach, dowiemy się w jaki sposób wykonać przegląd, serwisowanie, sprawdzić szczelność instalacji. Obecnie są to bardzo poszukiwane uprawnienia, które pozwalają znaleźć dobrą pracę.

Informacje na temat szkolenia F-gazy znajdziemy na stronie internetowej https://sep-on-line.pl/kursy/kurs-f-gazy. Możemy sprawdzić dostępne terminy szkoleń w różnych częściach kraju. Są to egzaminy organizowane przez cały rok, dotyczą personelu zajmującego się montażem, konserwacją, eksploatacją urządzeń klimatyzacyjnych oraz chłodniczych.