Jak wysłać e-mail, który klienci chcą przeczytać

Nowicjusze w świecie e-mail marketingu nie zawsze wiedzą, jak podejść do takiej kampanii.

Zawsze powinieneś prowadzić kampanię e-mail marketingową w sposób profesjonalny, będziesz miał zadowolonych klientów i tych, którzy będą chcieli z Tobą porozmawiać. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby uzyskać świetne wskazówki marketingowe dotyczące etykiety e-mail.Wysyłając wiadomość e-mail w ramach kampanii marketingowej, nie używaj zwykłej czcionki. Chcesz, aby klienci poważnie traktowali Twój produkt lub firmę, a prawdopodobnie nie zrobią tego z nietypową czcionką. Wybierz dobrze znaną czcionkę, taką jak Times Roman Cyfra, Arial lub Verdana.Im łatwiej jest zasubskrybować biuletyn e-mailowy, tym więcej będziesz mieć subskrybentów. Jeśli masz sklep stacjonarny, poproś klientów o podanie ich adresu e-mail podczas dokonywania zakupu. Jeśli sprzedajesz na stronie internetowej, poproś ich o podanie adresu, gdy będą gotowi do kasy.Przetestuj różne formaty e-maili. Zawsze umieszczaj nowe oferty i najważniejsze informacje na górze wysyłanych wiadomości e-mail. Pamiętaj jednak, że zawsze wypróbowujesz różne formaty, aby wiedzieć, z których otrzymujesz najwięcej odpowiedzi. Po ustaleniu formatu, który działa dla Twoich klientów, trzymaj się go. Dzięki temu klienci zapoznają się z Twoimi e-mailami i ułatwiają zajętym klientom znalezienie najważniejszych części Twoich e-maili.Daj klientom wybór między otrzymaniem zwykłej wersji tekstowej materiałów e-mail marketingowych lub bogatej wersji tekstowej. Klienci mogą wybrać preferowaną opcję podczas zapisywania się do newslettera. Jak wysłać e-mail, który klienci chcą przeczytać

Wersje ze zwykłym tekstem nie zawierają grafiki, więc klienci z wolniejszymi połączeniami lub nadmiernie aktywnymi filtrami spamu mogą docenić tę opcję.Zawsze umieszczaj link „anuluj subskrypcję” w swoich e-mailach, najlepiej w widocznym miejscu.

Nie zapomnij o jednym ani nie zakopuj go, aby nie było łatwo widoczne. Twoim celem jest, aby klienci nadal otrzymywali Twój biuletyn, ponieważ lubią go czytać.Nadaj swoim e-mailom marketingowym taką samą uwagę, jak treść witryny i inne materiały marketingowe. Zbyt często firmy przyjmują zbyt luźne podejście do swoich działań e-mail marketingowych, a pozornie drobne błędy, takie jak literówki, kończą się podkopywaniem postrzegania przez czytelników ich poziomu profesjonalizmu. Zanim dodasz e-mail do swojej rotacji marketingowej, zadaj sobie pytanie, czy zainspirowałby Cię do zakupu.Miej silne wezwanie do działania w swojej kampanii e-mail marketingowej i ustaw ją tak, aby była widoczna. Nie powinieneś utrudniać swoim czytelnikom e-maili dokładnego poznania, czego od nich chcesz. Jeśli jest to zbyt trudne, najprawdopodobniej Twój e-mail zostanie szybko usunięty. Zamiast tego zaoferuj wyraźne wezwanie do działania i przekaż je w sposób, którego nie można przegapić.Spraw, aby Twoje e-maile były zwięzłe. Nikt nie chce czytać kilku akapitów, podczas gdy wystarczyłoby ich kilka. W dzisiejszych czasach ludzie nie mają dużo czasu i możesz stać się persona non grata w ich skrzynkach e-mail, jeśli nie doceniasz kryzysu czasowego, z którym większość ludzi musi sobie radzić w dzisiejszych czasach.Korzystaj z automatycznych odpowiedzi na swoją korzyść w swojej kampanii e-mail marketingowej. Mogą one pomóc Ci pozostać w kontakcie z odbiorcami. Mogą być skuteczne, jeśli Twoi subskrybenci zapisują się na e-maile dotyczące różnych oferowanych przez Ciebie rzeczy. Możesz dostosować je tak, aby odpowiadały informacjom, na które się zarejestrowali. Pozwala również łatwiej pozostać w kontakcie.Jak radzi powyższy artykuł, zdecydowanie zaleca się, aby właściciele firm stosowali odpowiedni protokół w swoim programie e-mail marketingu. Jeśli nie będziesz praktykować dobrej obsługi klienta, zobaczysz, że stracisz klientów i osoby wypisujące się z listy e-mailowej. Zastosuj porady z tego artykułu, aby mieć zadowolonych klientów, a nie tych, którzy są zirytowani.