Sensacyjny thriller o szpiegach z sowieckiego wywiadu

Film ,,Anna” to świetny thriller szpiegowski stworzony przez znanego na całym świecie reżysera, którym jest Luc Besson, i z gwiazdorską obsadą składającą się z popularnych aktorów.

Rosjanka Anna Poliatova (Sasha Luss) mieszka ze swoim brutalnym chłopakiem Piotrem (Alexander Petrov) w obskurnym blokowisku w Moskwie. Oboje są narkomanami, a brutalna przemoc to dla nich codzienność. Aby uciec od swojej nieszczęśliwej przeszłości, Anna zgłasza się do służby cywilnej. Kilka dni później odwiedza ją agent pracujący dla KGB, Alex Tchenkov (Luke Evans). Najpierw zabija jej chłopaka, a następnie daje jej wybór, czy ona również ma zostać zabita na miejscu, czy też woli być zwerbowana i podjąć pracę razem z nim w wywiadzie. Między dwojgiem szpiegów sowieckich służb specjalnych nawiązuje się również gorący romans. Ich przełożoną w KGB zostaje Olga (Hellen Mirren). Kilka lat później w Anna jako tajna agentka Kremla ma nowe życie i zostaje wziętą modelką w Paryżu, co jest jej przykrywką. Sensacyjny thriller o szpiegach z sowieckiego wywiadu

W dzień pozuje fotografom mody, w nocy eliminuje wskazanych przez mocodawców ludzi, do których może się zbliżyć, ponieważ piękna kobieta w nikim nie wzbudza podejrzeń.

Kiedy Anna zabija w hotelu pozbawionego skrupułów handlarza bronią, wkracza do akcji agent CIA Lenny Miller (Cillian Murphy), który zmusza ją do podjęcia innej roli. Również on jest oczarowany piękną kobietą i nawiązuje z nią romans. Od tej pory Anna ma pracować również dla amerykańskich tajnych służb i podjąć działania przeciwko szefom KGB. Chociaż Anna świetnie wpasowała się w świat mężczyzn, szpiegów i złoczyńców, to jednak wie, że grozi jej podwójne niebezpieczeństwo ze strony obu agencji wywiadowczych. Film Anna jest pełen spektakularnych scen walki, nagłych zwrotów akcji, fascynują również nieoczekiwane skoki w czasie i zmiany perspektywy, co zapewnia napięcie przez cały czas trwania historii. Miłośnikom strzelania z broni palnej, szpiegowskich intryg, pięknych kobiet, przystojnych mężczyzn i szybkiego tempa akcji film ,,Anna” z pewnością przypadnie do gustu.