Skąd wzięła się kawa na naszych stołach?

Kawa początkowo popularna na północnym wybrzeży Afryki, skąd dotarła do rejonów dzisiejszej Etiopii. W XVII wieku zaczęli ja sprowadzać kupcy z obszaru Włoch, popularna była także w Turcji.

Początkowo budziła kontrowersje, ale szybko zaczęła zdobywać popularność w całej Europie. Niektórzy nazywali ją dziełem szatana, interweniował sam papież Klemens VIII, który sam jej spróbował i ogłosił w 1615 że jej picie jest bezpieczne. Szybko zaczęła przyjmować się w wielu krajach w roku 1650 otwarto pierwszą kawiarnię w Londynie. W do końca XVII wieku było ich już około 300, stała się popularna także w innych europejskich krajach. Osoby, które dbają o swoje zdrowie, powinny się nie tylko zdrowo odżywiać ale również powinny korzystać ze zdrowotnych działań herbat. Jedną z nich jest zielona herbata, której zbawienne dla naszego organizmu właściwości znane są już od dawna. Pierwszy raz pojawiła się w Chinach, gdzie rozwinął się bardzo zwyczaj jej spożywania, następnie spopularyzowała się również w Europie. Również inne gatunki herbat stają się coraz popularniejsze. Przykładem może być biała herbata, która zawiera witaminę C jak również kofeiny, która pobudza oraz orzeźwia, przez co wspomaga naszą koncentrację.

Ma bardzo dobre działanie, zwłaszcza latem, kiedy upał bardzo nas męczy, wówczas pobudza nasz umysł do działania. Może zastąpić kawę, jest od niej zdrowsza i nie uzależnia.

Również interesująca może być czerwona herbata, która działa bardzo dobrze na nasz układ trawienny. Wspomaga trawienie i z powodzeniem może zastąpić wiele środków farmakologicznych, od których jest o wiele zdrowsza, jako że wiele osób może mieć przeciwwskazania do zażywania niektórych środków. Warto dowiedzieć się więcej na temat kawy i herbaty na blogu: swiatkawyiherbaty.com.pl. Kawę spożywamy na co dzień, w domu do śniadania, wiele osób lubi także pić kawę w pracy, pomaga ona na koncentrację i poprawia wydajność. Osoby pijące kawę mają swoje ulubione gatunki, niektórzy lubią zwykła kawę, inni preferują kawę z ekspresy, jedni gorzką inni słodką. Sposobów na przyrządzenie kawy są tysiące.