Co składa się na dobry falownik słoneczny?

Biorąc pod uwagę wiele różnych marek, typów i rozmiarów falowników, jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o dobre falowniki słoneczne.

Wiele osób zastanawia się, jaki rozmiar inwertera jest najlepszy. Oczywiście najlepiej jest zaopatrzyć się w inwerter fotowoltaiczny, który jest w stanie obsłużyć maksymalną moc, jaką może wytworzyć system energii słonecznej. Na przykład, jeśli szukasz systemu zasilania energią słoneczną o mocy 3 kW, będziesz potrzebować paneli o mocy 3 kW i falownika o mocy 3 kW. Warto upewnić się, że moc znamionowa falownika w kilowatach jest równa lub większa niż moc paneli słonecznych.

Jaki inwerter będzie najlepszy do paneli fotowoltaicznych?

Kupując system fotowoltaiczny należy przede wszystkim zauważyć, że nie każdy inwerter jest odporny na warunki atmosferyczne. Jest to duży problem, który należy wziąć pod uwagę, patrząc na lokalizację falownika. Jeśli jest odporny na warunki atmosferyczne, zapewnia to oczywiście nieco większą elastyczność, jeśli chodzi o jego umieszczenie, ale jeśli nie jest, może być konieczne rozważenie zakupu klatki odpornej na warunki atmosferyczne w celu jego ochrony. Ogólna zasada jest taka, że im lepiej chroniony jest falownik solarny, tym dłużej będzie trwał i tym lepiej będzie działać. Zapoznaj się ze specyfikacjami inwerterów solarnych, którymi jesteś zainteresowany i porozmawiaj z firmą zajmującą się instalacjami systemów fotowoltaicznych, aby dowiedzieć się, gdzie planują zainstalować falownik. Spójrz na wyświetlacz falownika słonecznego i zobacz, ile informacji jest dostępnych do wyświetlenia bezpośrednio na falowniku lub czy istnieje opcja zdalnego monitorowania, na przykład z konsoli w twoim domu. Niektóre informacje, które mogą znajdować się na wyświetlaczu, obejmują liczbę godzin, kiedy system wytwarzał energię, liczbę kilowatów obecnie produkowanych przez system, ilość energii, czyli kilowatogodzin dziennie, jaką system wytwarza. Istnieją nawet opcje zdalne dla twoich urządzeń mobilnych lub komputerów, więc to naprawdę zależy od twojego budżetu i twoich wymagań, jeśli chodzi o wyświetlacz inwertera.

Co składa się na dobry falownik słoneczny?

Czym się kierować wybierając falownik?

Szacunkowo większość inwerterów podłączonych do sieci zwykle działa około 10 do 20 lat, ale zazwyczaj inwerter powinien działać bez problemów co najmniej 10 lat. W zależności od falownika i producenta, gwarancje trwają zwykle około 5 do 12 lat, z niektórymi opcjami przedłużenia za dodatkową opłatą. Przyjrzyj się falownikowi, który chcesz kupić i jego funkcjom, a także rozważ potrzebę dłuższej gwarancji niż ta, która jest oferowana. Zawsze pamiętaj, że im dłuższa gwarancja, tym większą masz ochronę, jeśli urządzenie ulegnie awarii. Jeśli chcesz w przyszłości rozszerzyć swój układ słoneczny, najlepiej porozmawiać na ten temat z producentami i instalatorami zajmującymi się energią słoneczną, ponieważ to, czego potrzebujesz, będzie naprawdę zależeć od wielu różnych czynników. Przed zakupem upewnij się, że dokonałeś przeglądu falowników słonecznych o wydajności co najmniej 93 procent, jeśli chodzi o inwertery oparte na transformatorze lub 95 procent bez transformatora. Jest to oczekiwany poziom wydajności dla większości dobrych opcji inwerterów.

Jeśli jesteś zainteresowany zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych, możesz zwrócić się do firmy Consor Energia, która pomoże dobrać ilość paneli, a także odpowiedni inwerter oraz baterię solarną. Wraz z dodawaniem do sieci większej liczby systemów słonecznych, więcej falowników jest podłączanych do sieci niż kiedykolwiek wcześniej. W rezultacie przejście na sieć elektryczną z większą liczbą falowników wymaga zbudowania inteligentniejszych falowników, które mogą reagować na zmiany częstotliwości i inne zakłócenia występujące podczas pracy sieci, a także pomagają ustabilizować sieć przed tymi zakłóceniami. Aby móc świadczyć usługi sieciowe, falowniki muszą mieć źródła energii, które mogą kontrolować. Może to być albo generacja, na przykład panel słoneczny, który obecnie produkuje energię elektryczną, albo magazynowanie, takie jak system akumulatorów, który można wykorzystać do zapewnienia energii, która była wcześniej zmagazynowana.