Szalunki stropowe i ich główne zalety w wykorzystaniu na budowie.

W każdym mieście do którego się w obecnym czasie udamy znajdziemy co najmniej kilka miejsc w których aktualnie powstają nowe budynki, niezależnie czy jest to wieżowiec, czy niewielki budynek handlowy, praktycznie na każdej takiej budowie wykorzystywane są szalunki stropowe.

Tego typu konstrukcje to przede wszystkim podstawa do stworzenia stropu, a więc elementu budynku, który pozwoli na późniejsze stworzenie kolejnych pięter. Strop to pozioma konstrukcja, która najzwyczajniej w świecie oddziela kolejne kondygnacje budynku, a więc wcześniej wspomniane piętra. Zadaniem stropu jest przenoszenie obciążeń na pionowe elementy budynku, a więc ściany czy tez słupy. Górna powierzchnia stropu to miejsce w którym układana jest podłoga, natomiast spodnia część stropu to sufit, najczęściej pokryty tynkiem lub podwieszanym sufitem.
Na każdej budowie można tworzyć szalunki stropowe z dowolnych materiałów, najważniejsze jest to by te konstrukcje były odpowiednio wytrzymałe w momencie zalania betonem. Odpowiednio skonstruowany szalunek stropowy powinien zapewnić możliwość ułożenia dodatkowego wzmocnienia w postaci stalowego zbrojenia z prętów. Znacznie zwiększa to późniejsza wytrzymałość stropu i zapobiega tak zwanemu osadzaniu się go z biegiem czasu. Szalunki stropowe i ich główne zalety w wykorzystaniu na budowie.

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które są w stanie wypożyczyć każdemu odpowiedni system szalunkowy w zależności od budowy, na której mają one zostać wykorzystane.

Nowoczesne szalunki stropowe wyróżniają się przede wszystkim bezpieczeństwem dla osób pracujących nieopodal takich szalunków oraz podczas ich stawiania. Obecnie na rynku większość konstrukcji jest wykonana z lekkiego aluminium co sprawia, że zarówno ich montaż jak i demontaż jest łatwy i nie sprawia większych problemów. Warto wspomnieć, że wszelkie oferowane na rynku deskowania stropowe spełniają rygorystyczne wymogi europejskie oraz krajowe normy bezpieczeństwa.