Maszyny typu flow pack – do czego służą?

Na wszelkiej maści portalach poświęconych produktom spożywczym ogrom miejsca poświęca się ich właściwościom organoleptycznym, a więc przede wszystkim smakowi, wyglądowi, konsystencji, czy posmakowi. Są to oczywiście kwestie jak najbardziej istotne, jednak naszym zdaniem nie można zapominać o jednym z etapów procesu produkcyjnego, który to niejednokrotnie traktowany jest po macoszemu, a dzięki któremu możliwe jest zapewnienie, że do konsumenta docelowego dotrze wyrób nieuszkodzony, prezentujący się co najmniej znakomicie, a także taki, którego podstawowe cechy nie uległy zmianie na skutek uszkodzeń mechanicznych czy też ekspozycji na zmienne warunki termiczne lub atmosferyczne. Mowa oczywiście o etapach pakowania wstępnego oraz uzupełniającego, które to w branży zwykło się także określać mianem primary oraz secondary packaging. Ich przeprowadzenie w nowoczesnych przedsiębiorstwach bardzo usprawniają urządzenia typu flow pack.

Automated line for manufacturing of cardboard boxes for sour cream

To właśnie te maszyny odpowiadają za zabezpieczenie produktu warstwą folii lub materiału jemu pochodnego celem uchronienia go przed zmianą pożądanego stanu skupienia, deformacjami, czy też całkowitym uszkodzeniem, które jak wiadomo sprawiłoby, że dany produkt nie zainteresowałby konsumenta docelowego, tym samym generując koszty po stronie producenta. Co równie istotne, maszyny będące bohaterami dzisiejszego wpisu są w stanie wykonywać powierzone im zadania niezwykle szybko, niejednokrotnie z prędkością dochodzącą nawet do 50 sztuk na minutę. Jak łatwo się domyślić, nawet najbardziej wyspecjalizowana kadra doświadczonych pracowników będzie miała niemałe trudności, aby do takiego tempa pracy się choćby w niewielkim stopniu zbliżyć. Zastosowanie maszyn typu flow pack znacznie optymalizuje całość procesu produkcyjnego, sprawiając, że staje się on o wiele bardziej przewidywalny, generuje niższe koszty, jak również redukuje zapotrzebowanie na siłę roboczą, która to przesunięta może zostać do innych sektorów przedsiębiorstwa oraz oddelegowana do bardziej wymagających, jednakże o wiele bardziej satysfakcjonujących zawodowo zadań niż praca przy taśmie.

Urządzenia, z uwagi na swoją wydajność, bezobsługowy charakter, jak również możliwość konfiguracji w dowolnym momencie nie należą niestety do najtańszych, jednakże każdego właściciela lub kierownika zakładu produkcyjnego specjalizującego się w wyrobach spożywczych pragniemy zapewnić, że dzięki tym niezwykłym cechom, maszyny zwrócą się już po zaledwie kilkunastu miesiącach, a następnie będą na siebie wyłącznie zarabiać, przyczyniając się także do oszczędności w zakresie całej linii produkcyjnej, co dla każdego przedsiębiorcy ma bez wątpienia niebagatelne znaczenie. Jeżeli nie są Państwo przekonani, które z urządzeń typu flow pack najlepiej sprawdziłoby się w prowadzonym przez Państwa przedsiębiorstwie, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy to po zgromadzeniu wszelkich niezbędnych informacji pospieszą z pomocą oraz zaprezentują Państwu w pełni spersonalizowaną ofertę!