Co zrobić ze starymi meblami?

W przypadku kiedy chcemy wymienić meble, problemem może być ich wywóz w miejsce utylizacji.

Należy pamiętać, iż nie można wyrzucać mebli jako gabarytów, do kosza na śmieci czy też kontenera w pobliżu bloku czy też domu. Zatem powinniśmy zadbać o wywiezienie ich do miejsca, w którym zostaną odpowiednio zutylizowane, często punkty odbioru prowadzone są przez gminy. Jednak nie zawsze posiadamy odpowiednio duży samochód czy też mamy problem ze zniesieniem mebli. W tym przypadku możemy skorzystać z usług firm, które zajmują się wywozem mebli oraz innych odpadów wielkogabarytowych.

Co zrobić ze starymi meblami?

Wywóz mebli i odpadów gabarytowych

Meble mogą być wykonane ze sklejki, powleczone lakierem, różnego rodzaju farbami. Dodatkowo często zawierają też elementy metalowe, materiał, gąbkę, dlatego należy je odpowiednio zutylizować. Wiele elementów, przykładowo metalowych, można ponownie wykorzystać, podobnie w przypadku mebli drewnianych można je przerobić przykładowo na płyty budowlane czy też wykorzystać jako opał. Firmy, które zajmują się wywozem, posiadają odpowiedni sprzęt, pojazdy, mogą podstawić także kontener, pomogą w zniesieniu mebli. W przypadku dużych starych komód czy też wersalki możemy mieć problem ze zniesieniem na wąskiej klatce schodowej, dlatego pomoc fachowej ekipy z pewnością będzie konieczna.

Najczęściej podczas znoszenia gabarytów konieczne będzie użycie dodatkowych pasów, różnego rodzaju sprzętu specjalistycznego, który pomoże nam w zniesieniu mebli na dół. Często także ekipy rozkręcają część mebli, aby łatwiej było je przetransportować na dół. W niektórych przypadkach można także spuścić meble na linie przez balkon czy przez okno. Firmy zajmujące się wywozem gabarytów posiadają duże kontenery, które można podstawić w dogodnym miejscu, napełnić po czym odebrać samochodem ciężarowym. W ten sposób możemy łatwo przetransportować je z centrum czy z miejsc, gdzie trudno byłoby zaparkować na dłużej samochodem ciężarowym.

Następnie w punktach utylizacji meble są rozbierane na części, wszystkie elementy są sortowane. Możemy obecnie skorzystać z wielu firm oferujących wywóz mebli warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy usługi tego rodzaju. Z pewnością duże odpady mogą być problemem dla wielu osób, które zmieniają wyposażenie wnętrz czy też robią remont. Nie możemy mebli wyrzucić do standardowych kontenerów czy też wystawić koło kosza na śmieci. Obowiązkiem właściciela i lokatorów będzie ich wywóz do punktu odbioru.