Dieta pudełkowa – czy to się opłaca?

Zdrowy catering jest coraz bardziej modny. Zdjęcia posiłków w pudełkach wrzucają nie tylko celebryci i influencerzy, a nawet Twoi znajomi. Gdy patrzysz na cenę za zestawy na cały miesiąc – włos jeży się na karku, bo koszt takiego wyżywienia często przekracza nawet 2 tysiące złotych. Zaczynasz zastanawiać się – kto to kupuje, dlaczego to aż tak drogo i co znajduje się w środku? Dziś rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

 

Dietetyczny catering – kim są klienci?

Wbrew pozorom po dietetyczny catering nie sięgają jedynie te osoby, które chcą schudnąć, choć owszem, w gronie klientów jest ich sporo. Gotowe, dokładnie odmierzone posiłki, pozwalają im w kontrolowaniu tego co oraz kiedy jedzą. Nie ma dodatkowych pokus, a organizm otrzymuje wszystkie składniki odżywcze. To zdecydowanie zdrowa droga do upragnionej wagi. Dieta pudełkowa ląduje również pod drzwiami osób zapracowanych, które nie mają czasu ani na gotowanie, ani na regularne spożywanie posiłków. Zapakowane dania mogą zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie chcą. Z usług firm cateringowych korzystają też osoby, które po prostu nie lubią gotować. Oferta skierowana jest również do osób, które chcą przejść na dietę wegetariańską, wegańską, albo zmagają się z nietolerancjami pokarmowymi. Wtedy catering wegański, catering wegetariański czy bez laktozy albo bez glutenu, pokazuje im jakie posiłki oraz produkty mogą spożywać oraz jak je przygotowywać w ciekawy, nieszablonowy sposób. Jest jeszcze jedna grupa klientów – to ci, którzy szukają inspiracji. Sięgają po ofertę, która najbardziej ich interesuje. Pozwala im to poszerzać horyzonty i poznawać nowe smaki. Później niektóre dania, próbują odtworzyć samodzielnie.

 

Dlaczego dieta pudełkowa jest tak droga?

Na pierwszy rzut oka cena przekraczająca tysiąc lub 2 tysiące złotych (cena często zależy od kaloryczności zestawu) wydaje się zatrważająca. Policz jednak ile posiłków za tę kwotę otrzymujesz. Jeśli dostarczane będą codziennie, od poniedziałku do piątku, okazuje się, że to 100 dań w skali miesiąca! Są to dania, często na poziomie naprawdę dobrych restauracji i to dostarczone bezpośrednio do Ciebie.

Warto również pamiętać, że dobrej jakości zdrowy catering sięga tylko po sprawdzone produkty. Nie znajdziesz w tych posiłkach warzyw oraz owoców z marketu. Nie będzie też mięsa, ani ryb, które pełne są antybiotyków i hormonów. Wszystko jest świeże i wysokiej klasy.

I nagle okazuje się, że dieta pudełkowa wcale nie jest droga.

Jakie korzyści przynosi catering wegetariański?

Catering wegański, wegetariański, bezglutenowy i każdy inny, niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim codziennie otrzymujesz zestaw smacznych, świeżych dań. Są one zapakowane w taki sposób, że możesz bez problemu przetransportować je ze sobą – wszędzie. Dzięki temu, możesz jadać posiłki o regularnych porach. Poza tym – oszczędzasz to, co niezwykle cenne, czyli czas! Nie musisz bowiem chodzić do sklepu i stać w kolejkach. Nie musisz też spędzać czasu w kuchni na gotowaniu i zmywaniu (niektóre posiłki można zjeść na zimno). Dieta jest bilansowana przez specjalistę. Niezależnie od wartości energetycznej, dostarczysz swojemu ciału wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Szybko zauważysz poprawę nastroju, znikną problemy ze snem, a może i nawet bóle głowy. W ślad za tym, poprawią się Twoje wyniki badań, a ciało stanie się smuklejsze, silniejsze. Zauważysz również ładny odcień cery, która będzie pełna blasku i energii.

To podstawowe korzyści, wynikające ze stosowania diety pudełkowej. Każdy rodzaj cateringu może skutkować jeszcze innymi zaletami. Wiele zależy od kaloryczności zestawów i od tego, czemu mają służyć. Po inną ofertę sięgnie osoba, która chce stracić zbędne kilogramy, a inny zestaw zamówi ta osoba, która codziennie trenuje. Będzie ona potrzebować energii oraz makro- i mikroelementów, które pomogą jej w osiągnięciu wyznaczonych celów i poprawieniu wydolności.