Diody LED mają wiele zalet

Najbardziej efektywnym w dzisiejszych czasach sposobem oświetlania pomieszczeń i obszarów zewnętrznych są bez wątpienia diody LED.

W porównaniu ze starszymi technologiami oświetleniowymi, takimi jak żarówki żarowe, halogenowe i CFL, dioda LED jest zdecydowanie najbardziej energooszczędnym, ekologicznym i wszechstronnym rozwiązaniem. Dzisiejsza technologia LED całkowicie zmieniła oświetlenie, jakiego używamy w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Diody LED mają wiele zalet

Energooszczędne oświetlenie LED

Diody elektroluminescencyjne LED są rodzajem elektronicznego źródła światła. Diody LED różnią się od konwencjonalnych źródeł światła, takich jak żarówki tradycyjne i halogenowe. Działają znacznie dłużej, zużywają znacznie mniej energii i emitują bardzo mało ciepła. Są bardzo trwałe i nie zawierają delikatnych elementów, takich jak szklane rurki czy włókna, są również bezpieczniejsze, ponieważ nie zawierają rtęci ani ołowiu.

Żarówki LED zużywają do 90% mniej energii niż inne rodzaje żarówek. Diody LED znacznie skuteczniej przetwarzają energię elektryczną mierzoną w watach na światło mierzone w lumenach. W związku z tym typowa 4-watowa żarówka LED może z łatwością osiągnąć moc świetlną porównywalną z 60-watową żarówką, a czasami nawet wyższą ze względu na wysoki stosunek lumenów do watów. Jasność żarówki jest mierzona w lumenach, im większa liczba lumenów, tym jaśniejsza żarówka. Pomimo zastosowania bardzo niskich mocy, diody LED są w stanie emitować taką samą jasność jak tradycyjne źródła światła.

Jedną z największych korzyści wynikających z używania diod LED jest ich wyjątkowa oczekiwana żywotność dzięki bardzo wydajnemu zarządzaniu ciepłem. Żarówki LED są w stanie usuwać ciepło przez radiatory, aby przedłużyć żywotność diod poprzez spowolnienie amortyzacji strumienia świetlnego. Wysokiej jakości dioda LED powinna wytrzymać do 50 000 godzin świecenia, co oznacza, że żarówki nie trzeba będzie wymieniać przez wiele lat. Profile do pasków LED możesz zakupić na stronie lumines.pl. Przechodząc na oświetlenie LED, można zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy ze względu na niższe moce poboru energii. Diody LED działają również znacznie dłużej, więc nie trzeba ich często wymieniać, a ich niezawodność oznacza, że nie trzeba się martwić o konserwację oświetlenia.