Dlaczego pojawia się cellulit?

Cellulit to jeden z najczęstszych problemów jakich, chcą pozbyć się kobiety.

Chociaż pomarańczowa skórka nie ma bezpośredniego wpływu na nasze zdrowie, wiele kobiet postrzega go jako wadę urody i nieestetyczny wygląd skóry. Cellulit może mieć również negatywny wpływ na samopoczucie i pewność siebie. W różnym wieku u kobiet pojawiają się wgniecenia na udach i pośladkach, cellulit może występować u 90 procent kobiet, niezależnie od wagi.

Dlaczego pojawia się cellulit?

Czym się różni cellulit wodny od tłuszczowego?

Cellulit wodny występuje zwykle u osób szczupłych i wysportowanych. Pierwsze objawy cellulitu wodnego obserwuje się zwykle w okresie dojrzewania, a jego przyczyną jest niedostateczny przepływ krwi i limfy oraz zaburzenia równowagi hormonalnej. Objawy cellulitu wodnego obejmują nierówną powierzchnię skóry i niewielki obrzęk. Zmiany te są widoczne dopiero po ściągnięciu skóry w fałd. Zmiany w tkance podskórnej prowadzą do niedostatecznego ukrwienia skóry, która staje się sucha i szorstka.

Cellulit tłuszczowy występuje najczęściej u kobiet z nadwagą lub u tych, które sporo schudły w krótkim czasie. Dotyczy to również osób prowadzących siedzący tryb życia, możemy mieć również predyspozycje genetyczne. Ten rodzaj cellulitu jest częstą dolegliwością osób z obwisłą skórą i słabymi mięśniami. Może to być również efekt terapii odwadniających. Objawy cellulitu tłuszczowego to łatwo wyczuwalne palcami nierówności na skórze, zagłębienia, guzki i grudki. Przyczyną zmian skórnych jest zaburzenie funkcjonowania komórek tłuszczowych i osiągnięcie nadmiernej objętości w wyniku niekontrolowanego magazynowania tłuszczu i węglowodanów.

Cellulit rozwija się przez wiele lat, a w tym czasie dochodzi do wielu zmian w tkance podskórnej i skórze właściwej. Istnieje wiele kosmetyków antycellulitowych, kremów, balsamów, a także suplementy diety, które można kupić w aptece lub przez Internet. Więcej o cellulicie wodnym i tłuszczowym przeczytasz na stronie https://dietetyk.edu.pl/cellulit-wodny-a-cellulit-tluszczowy-jak-odroznic/. Preparaty można znaleźć w postaci toników, żeli, kremów, balsamów i masek. Formuły zawierają wiele składników aktywnych, ale aby skutecznie zwalczać cellulit, musimy działać wielokierunkowo, również poprzez dietę, masaże i ćwiczenia.