Dlaczego warto wynająć prawnika do sprawy rozwodowej?

W wielu sprawach sądowych, które mogą dotyczyć przykładowo rozwodu czy też podziału majątku, prawnik będzie dużą pomocą dla stron.

Posiada on odpowiednią wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawnik może pomóc, aby odpowiednio doradzić klientowi, przygotować pisma, wytłumaczyć stronie, jakie dokumenty powinna przygotować. Dzięki temu osoby, które korzystają z pomocy prawnej, mogą uzyskać w sądzie bardziej korzystne rozstrzygnięcie.

Dlaczego warto wynająć prawnika do sprawy rozwodowej?

Kancelaria adwokacka pomoże w sprawach rozwodowych

W przypadku rozwodów może mieć miejsce rozprawa z orzekaniem o winie, czyli stwierdzeniem, które z małżonków było winne rozpadu małżeństwa, może być to przykładowo rozpad w wyniku zdrady. Prawnik może użyć argumentów, które pozwolą stronie wygrać, uzyskać alimenty, opiekę nad dziećmi, czy też bardziej korzystny podział majątku. Często małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia w wielu sprawach, dlatego pomoc prawna jest niezbędna w wielu wypadkach. Prawnik może uczestniczyć w sprawach, kiedy orzeczenia będą dotyczyły rozwodu z orzekaniem o winie, o miejscu zamieszkania dzieci, podziale majątku, sposobie korzystania z dóbr wspólnych.

Ważne jest odpowiednie przygotowanie pozwu rozwodowego, który powinien posiadać uzasadnienie, wskazanie daty zakończenia relacji między małżonkami. Dodatkowo mogą być to dowody w postaci dokumentów, zeznań świadków, opinii biegłych. Dlatego często sprawy rozwodowe są dość skomplikowane, małżonkowie chętnie korzystają z pomocy prawnej, aby uzyskać jak najbardziej korzystny wyrok. Dodatkowo prawnik przeprowadzi klienta przez wszystkie etapy sprawy rozwodowej, od złożenia pozwu w sądzie okręgowym, poprzez reprezentowanie podczas rozprawy, z pewnością sprawne przygotowanie dokumentacji pomoże przyspieszyć proces uzyskania rozwodu.

W przypadku spraw rozwodowych będziemy poszukiwali prawników specjalizujących się w sprawach cywilnych. Warto poszukiwać prawników z doświadczeniem, Kancelaria adwokacka BPG w Katowicach posiada duże doświadczenie w sprawach rozwodowych, dzięki czemu może zaoferować profesjonalną pomoc prawną klientom. Może to dotyczyć wielu aspektów związanych z rozwodem, z przygotowaniem dokumentacji, pozwu, reprezentowania klienta na rozprawie sądowej.