Dzieci nie potrzebują zbyt skomplikowanych zabawek

Kiedy kupujesz nową zabawkę dla dziecka, prawdopodobnie poczujesz się przytłoczony ogromną możliwością wyboru różnorodnych opcji w sklepach stacjonarnych i online.

Z pewnością są szanse, że twoje dziecko zainteresuje najbardziej krzykliwy, modny i najdroższy przedmiot, jaki widział w reklamach, jednak nie można zapominać o trwałych i ponadczasowych drewnianych zabawkach. Mają one większy wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, niż najbardziej zaawansowana zabawka elektroniczna.

Dzieci nie potrzebują zbyt skomplikowanych zabawek

Drewniana kolejka to odpowiednia zabawka dla każdego dziecka

Z pewnością każdy rodzic chce wybierać bezpieczne zabawki, które przetrwają próbę czasu i takie, którymi dziecko będzie się chętnie bawiło przez długi czas. Jedną z największych wysokiej jakości drewnianych zabawek jest to, że mogą służyć jako pamiątki, które mają być przekazywane młodszemu rodzeństwu, a nawet przyszłym pokoleniom. Dodatkowo zabawki wykonane z drewna są estetyczne, bezpieczne, nie wymagają używania baterii i nie posiadają żadnych elementów, które mogą odpaść czy skaleczyć dziecko.

Istnieje wiele powodów, dla których drewniane zabawki są lepsze i bardziej bezpieczne nie tylko dla twojego dziecka, ale także dla środowiska. Przede wszystkim są trwałe, nie trzeba ich wyrzucać i kupować nowych, jak to jest w przypadku zabawek plastikowych. Gdy tylko jest to możliwe, wybierajmy zabawki drewniane certyfikowane przez FSC, wytwarzane w zrównoważony sposób. Warto również zwrócić uwagę, aby wszelkie kleje, farby i lakiery używane do produkcji takich zabawek były nietoksyczne, bezpieczne i ekologiczne.

W sprzedaży bez problemów znajdziemy trwałe i wszechstronne drewniane zabawki w przystępnych cenach. Dla dziecka posiadanie mniejszej liczby wysokiej jakości, trwałych zabawek jest lepsze niż niezliczona ilość tanich, plastikowych, psujących się zabawek, które nigdy nie przetrwają zbyt długo. Plastikowe zabawki wypełnione funkcjami elektronicznymi oferują bardzo mało kreatywnej zabawy, w przeciwieństwie do prostych zabawek, takich jak drewniana kolejka, którą dziecko musi samodzielnie prowadzić po torach.