Formowanie rotacyjne przedmiotów

W przemyśle stosowanie urządzeń automatycznych, jest coraz bardziej popularne, automatyka przemysłowa, coraz bardziej się rozrasta.

Automatyka wielu wiodących firm takich jak Parker będzie bardzo dobrym pomysłem na zbudowanie urządzeń sterujących. W ofercie dostępne jest sprzęgło, które pozwala na skompensowanie nieliniowości, w odległości napędu wózka, a zewnętrzną prowadnicą. Siłownik można mocować za profil napędu, który pozwala na podparcie napędu w jego dowolnym miejscu. Możliwe jest również mocowanie odwrotne, co umożliwia podparcie napędu w dowolnym miejscu. Można także przenosić obciążenie wózka na druga stronę napędu, stosowanie specjalnych płyt montażowych pozwala zamocować dodatkowe elementy na profilu napędu. W zestawie można połączyć równolegle dwa silniki. Dzięki takim zestawom można dobierać wiele konfiguracji, i można stosować je w wielu różnych konfiguracjach. Tego rodzaju rozwiązania można stosować w różnych urządzeniach w tym także w rotorach. Mogą być to urządzenia które dzięki obrotowi umożliwiają bardzo dokładne wypełnienie form tworzywem lub gumą. Tworzywo podgrzewane jest w maszynie, dzięki czemu zyskuje właściwości plastyczne. W ostatniej fazie, kiedy urządzenie przestaje się obracać, jest ono jednocześnie schładzane, dzięki czemu uzyskujemy gotowy do wyjęcia produkt.

W kolejnym etapie urządzenie w którym znajdują się formy zaczyna się obracać. Oczywiście można uzyskać obrót wielu płaszczyznach.

Z pewnością formowanie rotacyjne to szansa na uzyskanie bardzo dokładnych wypełnień. Dzięki temu można szybko otrzymać przedmioty, które posiadają skomplikowaną budowę i w przypadku innych technik produkcji należy wyprodukować te same przedmioty z kilku części. Tego rodzaju technologia pozwala na uzyskanie podobnych przedmiotów jak w przypadku druku 3D, jednak tutaj prędkość jest dużo większa. Technologia rotacyjna umożliwia produkcję różnego rodzaju przedmiotów i podzespołów na bardzo dużą skalę. Dzięki technologi rotacyjnej uzyskamy przedmioty o złożonej budowie, wykonane z doskonałą dokładnością.