Jak naprawić wgniecenia na karoserii

Kierowcy którzy chcą zadbać o wygląd swojego samochodu mogą skorzystać obecnie z wielu różnych usług, które sprawią że auto odzyska dawna świetność.

Warto zwrócić uwagę, iż często na naszej karoserii możemy znaleźć małe wgniecenia, powstałe w wyniku opadów gradu, mogą być to małe wgniotki powstałe na parkingu. Niekiedy auto pozostawione pod drzewem również może być narażone na spadające kasztany czy orzechy. Może to spowodować małe wgniecenia na powierzchni karoserii.

Jak naprawić wgniecenia na karoserii

Na czym polega metoda PDR?

Obecnie możemy skorzystać z usługi PDR jest to skrót z języka angielskiego Paintless Dent Removal, to metoda dzięki której możemy pozbyć się wgnieceń bez użycia wypełniaczy, konieczności ponownego lakierowania naszej karoserii. Polega ona na wyginaniu karoserii od środka lub też wyciągania od zewnątrz, Dzięki temu będziemy mogli uzyskać jednolitą powierzchnię karoserii naszego auta. Usługę PDR oferuje coraz więcej firm zajmujących się naprawami blacharskimi, jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy, Nie musimy uzupełniać braków, następnie dobierać odcienia lakieru, zatem można szybko doprowadzić powierzchnię karoserii do pierwotnego wyglądu.

W przypadku kiedy wyginamy karoserię od środka często należy zdemontować elementy wnętrza, elementy drzwi, elementy plastikowe klapy bagażnika aby dostać się do blachy od środka. Specjaliści korzystają z różnych narzędzi, które pozwalają usuwać wgniecenia w miejscach trudno dostępnych. Innym sposobem może być wyciąganie wgniotek na zewnątrz, w tym przypadku stosuje się wybijaki które mocuje się do powierzchni karoserii za pomocą gorącego kleju, dzięki czemu łatwo możemy przyczepić oraz odczepić wybijak do powierzchni karoserii bez uszkodzenia lakieru.

Coraz więcej firm oferuje także szkolenia z technik PDR dla blacharzy, właścicieli serwisów samochodowych. W ciągu kilku dni można zapoznać się z ze skutecznymi technikami usuwania wgnieceń. Więcej informacji możemy znaleźć na stronie https://szkoleniepdr.pl. Są to szkolenia prowadzone przez osoby doświadczone, możemy zatem poznać tajniki specjalistów, Pozwoli to na rozszerzenie oferty w firmie zajmującej się naprawami blacharskimi pojazdów.