Jak wykonać lakierowanie pojazdu?

Z pewnością w zakładach lakierniczych gdzie malowane są różnego rodzaju pojazdy, bardzo ważne są wysokiej jakości lakiery, utwardzacze, różnego rodzaju środki które będą wykorzystywane w celu uzyskania jak najlepszego wyglądu karoserii pojazdu.

Naturalnie obecnie wiele tego rodzaju firm posiada także specjalistyczne urządzenia komputerowe które pozwalają uzyskać każdy rodzaj koloru, każdy odcień, dzięki czemu także po naprawach blacharskich, będzie można pomalować samochód w kolorze jednolitym.

Jak wykonać lakierowanie pojazdu?

Profesjonalne rozwiązania lakiernicze prospray knauf

Często elementami lakierowanymi są elementy, które wymieniamy w samochodach po różnego rodzaju stłuczkach czy też wypadkach. Kiedy jakiś element zostanie uszkodzony, często należy go wymienić. Jeżeli jest to jednak drobne uszkodzenie lub też uszkodzenie wywołane przez korozję, można dany element wyciąć, wykonać zaprawkę wykonać odpowiedni zamiennik i przyspawać go w dane miejsce. Dzięki temu można niskim kosztem dokonać różnego rodzaju napraw blacharskich, następnie należy oczywiście całą powierzchnię wypolerować, dokładnie odtłuścić oraz przygotować do lakierowania.

Na początku naturalnie wykorzystamy lakiery podkładowe, które będą odpowiednio przylegały do powierzchni metalu, zadaniem jest także zapobieganie korozji. Oczywiście warto pamiętać iż po przygotowaniu elementów blachy należy wykonać lakierowanie dość szybko, ponieważ utlenianie zachodzi od razu. Dlatego też na drugi dzień mogą pojawić się już brązowe naloty świadczące o utlenianiu danego elementu. Naturalnie sama halo lakiernicza powinna być przygotowana w taki sposób aby nie dostawał się tam żadnego rodzaju zanieczyszczenia, powinna posiadać odpowiednią wentylacje oraz co ważne odpowiednie oświetlenie które będzie pozwalało oglądać efekty lakierowania.

Z pewnością podczas lakierowania ważne będzie wykorzystanie specjalnych pistoletów oraz lakierów wysokiej jakości takich jak prospray knauf, w tym przypadku możemy liczyć na bardzo wysoką odporność, są to lakiery które stosowane są w najbardziej skomplikowanych działaniach lakierniczych, z pewnością lakier będzie mógł być nałożony sprawnie i prawidłowo, oczywiście należy zadbać o odpowiednie wymieszanie. Lakiery tego rodzaju bardzo dobrze chronią naszą blachę przed przez wiele lat.