Jakie są zalety aparatu ortodontycznego oprócz prostych zębów

Każdy z nas chce naturalnie równych zębów i pięknego uśmiechu, a mogą w tym pomóc aparaty ortodontyczne.

Jednak noszenie aparatu ortodontycznego daje jeszcze większe korzyści niż tylko proste i równe zęby. Oprócz zalet estetycznych aparatu ortodontycznego istnieje również szereg korzyści zdrowotnych, których doświadczą pacjenci noszący aparat na zębach. W wielu przypadkach osoby z problemami ortodontycznymi mogą nie zdawać sobie sprawy z problemów związanych z niewłaściwymi lub źle ustawionymi zębami.

Jakie są zalety aparatu ortodontycznego oprócz prostych zębów

Cennik aparatów ortodontycznych we Wrocławiu

Twoje zęby mogą zachodzić na siebie i tworzyć ciasne przestrzenie pomiędzy nimi, gdy są krzywe lub źle ustawione. Może to bardzo utrudniać skuteczne szczotkowanie i nitkowanie zębów, co umożliwia gromadzenie się bakterii i płytki nazębnej, co ostatecznie prowadzi do próchnicy zębów i chorób dziąseł. Dzięki leczeniu ortodontycznemu zęby zostaną odpowiednio wyrównane i rozstawione, co pozwoli na bardziej efektywne czyszczenie. Zwiększone ryzyko chorób jamy ustnej, takich jak zapalenie przyzębia i choroby dziąseł, jest jednym z głównych problemów ortodontycznych. Warto zatem sprawdzić cennik aparatów ortodontycznych i zdecydować się na leczenie. Pacjenci z mocno skrzywionymi lub źle ustawionymi zębami mają naturalnie szczeliny, których nie mają osoby z prostymi zębami. Te szczeliny utrudniają pacjentom osiągnięcie wymaganego poziomu higieny jamy ustnej, niezbędnego do zapobiegania rozwojowi problemów zdrowotnych.

Jeśli nie utrzymujemy właściwej higieny jamy ustnej, nagromadzone pożywienie i bakterie mogą łatwo przekształcić się w płytkę nazębną, kamień nazębny, próchnicę i ostatecznie chorobę. Korygowanie zębów za pomocą aparatu ortodontycznego może wyeliminować te trudno dostępne miejsca, zmniejszając tym samym ogólne ryzyko chorób jamy ustnej. Kiedy aparaty ortodontyczne korygują odstępy między zębami i usuwają ciasne przestrzenie, pacjenci mogą skuteczniej szczotkować i nitkować zęby, nie omijając istotnych obszarów jamy ustnej. Oprócz zdrowia jamy ustnej posiadanie prostych zębów może również poprawić ogólny stan zdrowia.

Możesz sprawdzić aparat ortodontyczny cennik Wrocław online na stronie wybranego gabinetu ortodontycznego. Łatwiej jest w ten sposób zaplanować wizyty i plan leczenia w dogodnym dla nas terminie.