Który laptop kupić, aby był odpowiedni do używania w domu i pracy?

Który laptop powinieneś kupić nie jest pytaniem z jednoznaczną oczywistą odpowiedzią. Bez względu na kategorię cenową, istnieje po prostu zbyt wiele różnych rodzajów laptopów do wyboru.

Co więcej, nie ma jednego najlepszego laptopa, ponieważ nie ma jednego rodzaju użytkownika laptopa. Jest wiele kryteriów, które każdy powinien wziąć pod uwagę przed zakupem nowego urządzenia. Jeśli chodzi o laptopy, rozmiar ma znaczenie. W zależności od tego, jak planujesz użytkować laptopa, upewnij się, że wybierzesz odpowiedni dla siebie rozmiar. Rozmiar nie przypomina pamięci RAM ani ROM laptopa, nie możesz go później zaktualizować. Jesteś uwięziony w tym, co wybierzesz, więc wybieraj mądrze. Rozmiary laptopów zaczynają się od 11,6 cala i sięgają 17,3 cala. Większość marek i producentów, takich jak HP, Dell, ASUS i Acer, zwykle oferuje trzy rozmiary wyświetlacza – 13,3 cala, 15,6 cala i 17,3 cala. Jednak niektórzy sprzedawcy sprzedają laptopy spoza tych rozmiarów, w tym 11,6 cala, 12,5 cala i 14 cali. Oczywiście, jeśli Twoim priorytetem jest przenośność, będziesz chciał wybrać mniejszego laptopa z systemem Windows. Zwykle są cieńsze i lżejsze niż ich większe odpowiedniki. Poszukaj laptopów, które mają ekran o przekątnej 12,5 cala lub 13,3 cala i wadze od jednego do półtora kilograma. Należy jednak pamiętać, że mniejsze 13 – calowe maszyny często nie obsługują tych samych wysokiej klasy procesorów Intel Core i7 lub oddzielnych kart graficznych, które można znaleźć w ich 15 – calowych odpowiednikach. Przez większość czasu będą też zawierać mniej niezawodny wybór portów. Jeśli praca, do której zamierzasz używać nowego laptopa, wymaga większego wyświetlacza lub niezależnej mocy graficznej, prawdopodobnie będziesz musiał spojrzeć na większy rozmiar. Konwertowalne laptopy, znane również jako laptopy lub komputery 2 w 1,rozszerzają tę funkcję, dodając możliwość składania lub wyjmowania klawiatury i używania takiego laptopa w trybie tabletu. Tradycyjne laptopy z klapką i do gier mają większą obudowę, ale znacznie mocniejszą specyfikację. Najważniejszą rzeczą do rozważenia tutaj, gdy szukasz najlepszego laptopa, jaki możesz kupić, jest zastanowienie się, co będziesz potrzebować do tego laptopa.

Rzadko zdarza się, aby jeden rozmiar pasował do wszystkich. Niektórzy użytkownicy potrzebują czegoś lżejszego i bardziej przenośnego. Inni użytkownicy potrzebują lepszej grafiki do takich czynności, jak edycja wideo lub uruchamianie zaawansowanych gier. Jeśli potrzebujesz komputera z napędem optycznym lub długim czasem pracy baterii, prawie na pewno będziesz musiał poszukać czegoś większego. Ponieważ prawdopodobnie będziesz wpatrywać się w kilka godzin w ekran laptopa, będziesz chciał upewnić się, że otrzymujesz ekran, który jest wygodny do oglądania i używania. Sprawdź rozdzielczość na dowolnym laptopie, który zamierzasz kupić. Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (czyli Full HD) powinna zostać wzięta pod uwagę, jeśli chcesz mieć dużo miejsca, aby ustawić okna w jednym szeregu i mieć wszystko na widoku. Do długich sesji pisania potrzebujesz laptopa z wygodną klawiaturą. Potrzebujesz klawiatury o wygodnym układzie z pełnowymiarowymi klawiszami i trochę miejsca wokół klawiszy strzałek. Klawisze powinny mieć odpowiedni skok podczas ruchu w dół i szybko reagować, gdy je puścisz. Przy zakupie nowego laptopa trudno jest przejść obok jednego z procesorów Intel Core. Pomyśl o Core i3, Core i5 i Core i7. Procesor Intel Core oferuje najlepszą wydajność, jeśli chodzi o wielozadaniowość i zadania multimedialne. Notebooki z procesorami Core i3 są zwykle spotykane w systemach podstawowych, a Core i5 stanowi większość komputerów głównego nurtu. Jeśli szukasz nowego laptopa, zajrzyj na stronę https://vobis.pl/laptopy/notebooki/lenovo. Systemy Core i7 są przeznaczone dla tych, którzy oczekują najlepszej wydajności od laptopa. Należy jednak pamiętać, że w przypadku systemu opartego na Core i7 ciepło może przedostawać się przez podstawę laptopa, co może budzić niepokój, szczególnie jeśli planujesz używać laptopa na kolanach przez dłuższy czas.