Nie pozwól, aby ataki paniki kontrolowały Twoje życie!

Chcesz znaleźć sposób na poradzenie sobie z atakami paniki? Chcesz zacząć czuć się lepiej w życiu, nie stresując się stresem? Czy jesteś gotowy, aby znaleźć coś, co utrzyma twoją kondycję pod kontrolą? W takim razie trafiłeś do właściwego artykułu! Poniżej znajduje się kilka porad, które mogą pomóc Ci znaleźć ulgę w atakach paniki.Jednym ze sposobów na zmniejszenie objawów napadu paniki jest skorygowanie postawy.

Podczas ataku paniki ludzie mają tendencję do krzyżowania ramion i ciasnego podciągania nóg do ciała. Jest to naturalna pozycja ochronna, ale ma tendencję do ograniczania oddychania, co może nasilać objawy. Staraj się być świadomy swojej postawy podczas ataku paniki. Stań lub uklęknij, jeśli to możliwe. Pozwala to na bardziej równomierne oddychanie i szybsze uspokojenie.Aby ograniczyć liczbę ataków paniki, należy ostrożnie wybierać tylko żywność, którą spożywasz. Żywność nadmiernie przetworzona może spowodować wzrost poziomu cukru we krwi, co może prowadzić do ataku paniki. Jeśli utrzymasz swój poziom we krwi, może to pomóc w zmniejszeniu liczby napadów paniki.Kiedy doświadczasz ataku paniki, powinieneś skoncentrować się na swoich uczuciach i zapisać je w dzienniku. Musisz skupić się na swoich PRAWDZIWYCH uczuciach, a nie na lękach przed tym, co może ci się przydarzyć w przyszłości. Trzymaj się tego, co czujesz teraz i jak myślisz, że te uczucia odnoszą się do twojego stanu przed atakiem.Kiedy jesteś w szponach ataku paniki, powinieneś spróbować pomóc innym lub sprawić, by poczuli się świetnie. Zaoferuj komplement lub pomóż komuś, a wynikające z tego ciepłe, niewyraźne uczucie, które otrzymasz, może pomóc rozluźnić twoje ciało i rozluźnić ucisk, jaki wywiera na ciebie atak paniki.Kiedy masz atak paniki, powinieneś spróbować zagrać w grę przeciwieństw. Jeśli masz ochotę pobiegać, stój spokojnie. Nie pozwól, aby ataki paniki kontrolowały Twoje życie!

Jeśli masz ochotę płakać, zacznij się śmiać.

Kontynuuj wykonywanie czynności, które uważasz, że powinieneś wykonywać, a twoje ciało zacznie się relaksować i przezwyciężyć atak.Przemyśl swoje myśli związane ze strachem podczas ataku paniki i spróbuj dowiedzieć się, dlaczego te problemy Cię niepokoi. Jeśli przeszkadzają ci naczynia w zlewie, dlaczego? Czy to dlatego, że nie chcesz, aby ludzie ich widzieli? Dlaczego nie? Możesz znaleźć głęboko zakorzeniony problem, z którym należy się uporać.Określ, jakie są wyzwalacze twoich ataków paniki. Czy masz atak paniki za każdym razem, gdy oddasz projekt w pracy? Czy masz atak paniki późno w nocy po obejrzeniu strasznego filmu? Rozpoznając sytuacje, które wydają się powodować te ataki, możesz nauczyć się ich unikać i, miejmy nadzieję, również ataków.Świetną techniką, gdy masz atak paniki, jest wizualizacja siebie jako ptaka. Leć po błękitnym, czystym niebie na wietrze, aż dotrzesz do pięknej łąki. Wleć na łąkę i przez trawę, obserwując, jak kołysze się na wietrze. Kiedy skoncentrujesz się na wszystkich szczegółach, które widzisz, całkowicie zapomnisz o ataku paniki.Jeśli znasz kogoś, kto ma skłonność do ataków paniki, staraj się mieć na uwadze sytuacje, o których wiesz, że mogą wywołać atak i ich unikać. Jeśli czujesz, że twój przyjaciel lub ukochana osoba wchodzi w stan paniki, mów spokojnym tonem i odwracaj jego uwagę, podczas gdy od niechcenia usuwasz go z sytuacji.Teraz, gdy przeczytałeś kilka porad, jak zacząć radzić sobie z atakami paniki. Czy jesteś gotowy, aby zacząć je stosować w leczeniu własnego schorzenia? Mając na uwadze tę radę, wraz z lekarzem możesz przezwyciężyć ten stan i zacząć żyć lepszym życiem.