Czy nowoczesne silniki w samochodach są bardziej awaryjne?

W dzisiejszych czasach motoryzacja wygląda nieco inaczej niż chociażby jeszcze jakiś czas temu – coraz częściej na ulicach możemy zauważyć silniki o mniejszej pojemności jednak mimo tego wcale nie mają mniej mocy.

Wszystko to przez to, żeby były jak najbardziej ekologiczne, a więc spalały jak najmniej paliwa, bo wtedy wytwarzanych jest mniej spalin.

Jak coś takiego osiągnąć?

W tym celu producenci musieli zastosować nowoczesne rozwiązania takie jak np. bezpośredni wtrysk paliwa czy turbosprężarki. W zasadzie nie byłoby niczego dziwnego, gdy nie to, że dzisiaj turbosprężarki możemy spotka nawet w silnikach o małej pojemności. Oczywiście nie można powiedzieć, że jest w tym coś złego, ale z drugiej strony być może dobrze byłoby zwrócić uwagę na to, iż przez to spada ich trwałość, a więc są w stanie przejechać mniejszą ilość kilometrów bez konieczności naprawy co z kolei jest sporym minusem z punktu widzenia kierowców. Na pewno trzeba przyznać to, że dzięki turbosprężarce można mieć naprawdę sporą ilość mocy w samochodzie przy stosunkowo niewielkim spalaniu. Nie mniej jednak na dzień dzisiejszy zamierzając kupić samochód trzeba po prostu wybierać czy bardziej zależy nam na niskim spalaniu czy też większej ilości mocy.
Czy nowoczesne silniki w samochodach są bardziej awaryjne?

Czy w takich silnikach może zepsuć się turbosprężarka?

Chyba nikomu nie trzeba mówić o tym, że sama turbosprężarka w takim silniku również może ulec uszkodzeniu. W takiej sytuacji oczywiście najlepszym rozwiązaniem w pierwszej kolejności będzie postawienie trafnej diagnozy, a następnie naprawa. Jednak nie warto decydować się na taki krok w pierwszym lepszym serwisie, a jedynie w jakimś zaufanym i sprawdzonym. Jednym z nich jest: https://turboservice.pl i w przypadku, gdy mamy jakikolwiek problem z turbosprężarką w naszym samochodzie najlepiej udać się właśnie tam. Oczywiście nie musimy decydować się na naprawę w tym serwisie, gdyż ewentualnie możemy poprosić tylko o wycenę, a naprawić w innym miejscu.