W czym małe dziecko powinno spać?

Właściwa pościel dla dziecka jest ważna, aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i ciepło. Pościel dziecięca jest szczególnie ważna, ponieważ dzieci nie mogą regulować temperatury ciała tak samo jak dorośli.

Musisz użyć odpowiedniej pościeli dla niemowląt, aby upewnić się, że dziecku nie jest za zimno ani za gorąco w nocy. Niemowlęta nie powinny mieć luźnych koców ani obszernych pościeli w łóżeczkach, ponieważ mogą się w nie zaplątać i udusić. Obejmuje to również miękkie poduszki i nadmiar pluszaków czy innych zabawek. Zamiast tego użyj prostego prześcieradła z bawełny na twardym materacu i kup cienką pościel niemowlęcą. Niemowlęta powinny spać w śpiworach zapinanych na zamek lub na guziki. Małe dzieci lubią być owinięte i powinieneś uważnie owinąć noworodka przed snem. Gdy twój maluch rośnie, możesz zastąpić owijacz śpiworem zapinanym na zamek, który zapewni Twojemu dziecku ciepło w nocy. Upewnij się jednak, że te śpiwory nie mają kaptura. Nie kupuj również takich śpiworów za dużych. Mimo że kupowanie większych produktów może być kuszące, jest to zły pomysł, ponieważ dziecko może zsunąć się do środka i udusić. Materace do łóżeczka powinny być twarde, ponieważ twoje dziecko nie potrzebuje miękkiego miejsca do spania. Zwróć również uwagę, aby się nie zwisał i aby dobrze pasował do łóżeczka. Pokrowiec na materac powinien być wodoodporny. Używane materace i podkłady nie powinny być używane, chyba że wiesz, skąd pochodzą.

Unikaj materacy z otworami do wentylacji. Nie jest możliwe utrzymanie ich w czystości, dlatego należy ich unikać.

Ważna jest również odpowiednia pościel muślinowa dla dzieci. Niemowlęta spędzają co najmniej 60 procent swojego pierwszego roku na spaniu, wdychając wszystko, co emituje łóżeczko, materac, prześcieradło, poduszka, kołdra, podkładka i inne akcesoria w dobrze wyposażonym pokoiku dziecięcym. Już sam ten fakt doprowadził do początków wielkich zmian w dziale pościeli, przechodząc w kierunku włókien naturalnych i wolnych od szkodliwych substancji chemicznych. Bardziej ekologiczna pościel może kosztować więcej, ale wytrzyma znacznie dłuższy czas użytkowania.