Czy warto kupować specjalną odzież dla matek karmiących

Jeśli jesteś w ciąży i spodziewasz się wkrótce narodzin dziecka, z pewnością przyda ci się odzież ciążowa i do karmienia piersią w różnych rozmiarach i na różne pory roku.

Powinnaś kupić nie tylko biustonosze i koszule nocne dla matek karmiących, ale również bluzki, koszule i sukienki, ponieważ z pewnością będziesz chciała spędzać sporo czasu z maluchem na świeżym powietrzu. Szanse na to, że twoje stare ubrania sprzed ciąży będą nadal pasować na ciebie podczas ciąży i po porodzie, są zasadniczo zerowe, więc równie dobrze możesz kupić nowe stroje, a jeśli planujesz karmić piersią, nie ma powodu, aby nie kupować dobrej jakościowo i stylowej odzieży ułatwiającej karmienie malucha. Niektóre rodzaje ubrań do karmienia piersią są wielofunkcyjne. Wyglądają jak zwykłe bluzki czy sukienki, ale mają strategicznie wszyte zamki, które mogą służyć do odkrycia piersi w razie potrzeby i podania jej dziecku. Dodatkową korzyścią z takiego rozwiązania w postaci zakrywania brzucha jest to, że jeśli podciągniesz koszulę do karmienia w miejscach publicznych, możesz za bardzo się obnażyć przy obcych ludziach.

Może to być dla wielu osób gorszące, a dla karmiącej osoby wstydliwe, dlatego lepiej nie pokazywać zbyt wiele ciała podczas karmienia piersią w miejscach publicznych.

Warto więc zainwestować, dla własnej wygody i poczucia komfortu, w kilka sztuk dobrej jakościowo odzieży dla matek karmiących. Ułatwi ci to życie i poczujesz się o wiele lepiej wychodząc z domu. W ten sposób nie musisz również zabierać wszędzie ze sobą butelek z pokarmem dla malucha. Współczesna odzież do karmienia jest modna, elegancka i można je kupić w wielu wzorach i fasonach. Możesz ją również nosić po zakończeniu okresu karmienia. Karmienie piersią jest łatwe, gdy jesteś w domu. Możesz nawet być cały czas w piżamie i nikogo to nie obchodzi. Ale jeśli chcesz nakarmić dziecko piersią w miejscach publicznych, przyda się odpowiednia koszulka do karmienia piersią. Odzież dla matek karmiących została zaprojektowana tak, aby zapewnić jak największą prywatność i dyskrecję podczas karmienia piersią. Oznacza to, że nie będziesz musiała rozbierać się prawie do naga, aby móc nakarmić głodnego malucha.