Jakie zalety wiążą się z plastyką powiek?

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny polegający na podniesieniu górnej lub dolnej powieki.

Zabieg ten znany jest również jako lifting powiek, i jest stosowany w leczeniu zwiotczałej, opadającej skóry powiek. Plastykę powiek wykonuje się przede wszystkim u osób w wieku od 40 do 60 lat. Jest to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zabiegów medycyny estetycznej i służy do korygowania powszechnych oznak starzenia się okolic oczu. Plastyka powiek sprawia, że pacjent wydaje się bardziej pogodny i młodszy.

Jakie zalety wiążą się z plastyką powiek?

Jakie mankamenty może usunąć plastyka powiek?

Plastyka powiek jest uważana za użyteczną, gdy skóra i mięśnie powieki zwisają. Mogą również się wycofać. Widać to po wielu problemach estetycznych, takich jak opadające powieki, worki pod oczami i zmarszczki. U niektórych pacjentów zwiotczenie skóry jest tak poważne, że zmniejsza się pole widzenia. W takich przypadkach plastyka powiek może być odpowiednia i wskazana nawet z medycznego punktu widzenia. Najczęstsze jest zwiotczenie tkanki na górnych powiekach. Plastyka powiek jest zatem nie tylko zabiegiem estetycznym, ale także może wpłynąć bardzo pozytywnie na pole widzenia. Zwiększy się komfort, dzięki temu możemy zyskać młodszy wygląd, z pewnością poczujemy się lepiej, jeżeli zostaną usunięte pewne mankamenty urody wokół naszych oczu.

Zabieg sprawia, że ludzkie oczy odzyskują pełny potencjał. W ten sposób nie są już przykryte przez zwisające powieki. Linie śmiechu i kurze łapki można również usunąć lub przynajmniej zmniejszyć za pomocą operacji powiek. Drobne blizny powstałe podczas zabiegu są przykryte bruzdą powiekową. Plastyka powiek jest zwykle wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Dzięki temu pacjent po operacji może wrócić do domu. Na początku zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe. Jeśli plastyka powiek odbywa się jednocześnie na powiekach górnych i dolnych, lub jeśli pacjent bardzo boi się zabiegu, można mu również podać znieczulenie ogólne. Jest to jednak rozwiązanie tylko w wyjątkowych przypadkach.

Lekarz powinien zadbać, aby operacja przebiegała symetrycznie, skóra została usunięta równomiernie. Istnieje wiele przesłanek i zalet dla zabiegów, takich jak plastyka powiek warszawa jest miastem, gdzie wykonuje się obecnie bardzo bezpieczne i profesjonalne zabiegi. Pacjenci mogą odzyskać młodszy wygląd, jest to także poprawa komfortu widzenia.