Rodzaje i uniwersalne zastosowanie regałów metalowych

Przemysłowe metalowe regały to jeden z najmocniejszych, zajmujących mało miejsca i solidnych rodzajów półek, jakie można uzyskać dla swojego magazynu czy sklepu.

Regały metalowe mogą być wolnostojące, zaprojektowane w systemie regałowym lub wbudowane w system ekspozycyjny. Istnieje wiele oczywistych zalet, ale może niektóre nie aż tak oczywiste. Należy również pamiętać o kilku kwestiach, takich jak utlenianie, korozja, czy uszkodzenia, ale są to możliwe do rozwiązania problemy i nie powinny przesłaniać korzystania z metalowych półek. Regały metalowe mają wiele zalet, są lekkie, wytrzymałe i wszechstronne, są dostępne w różnych wzorach i rozmiarach. Możesz dostać półki klasy przemysłowej w hurtowni i mieć je w magazynie następnego dnia. Lub możesz współpracować z projektantem magazynu i uzyskać niestandardowe metalowe półki. Może to potrwać nieco dłużej, ale będziesz mieć wysokości i długości, które najlepiej wykorzystają Twoją przestrzeń. Zastosowanie metalowych półek zapewnia więcej miejsca w danym obszarze. Możesz przechowywać towar na całej długości regału i mieć półki na różnych poziomach. Metalowe regały często występują w częściach i wymagają montażu. Jeśli sprzedawca produktów magazynowych nie montuje półek dla ciebie, to nie problem, montaż półek jest prosty i wymaga tylko nitów, aby je złożyć i zmontować. Przemysłowe metalowe regały mogą wytrzymać ekstremalne temperatury, a także użycie wózków widłowych, pod warunkiem, że są odpowiednio wykończone, aby uniknąć korozji lub utleniania.

Metal klasy przemysłowej jest mocniejszy niż zwykły, ale nadal wymaga odpowiedniej ochrony. Twoje półki przyjmą wgniecenia niedbałego operatora maszyny o wiele bardziej wdzięcznie dzięki ocynkowanemu lub pomalowanemu wykończeniu. Oba wykończenia mają swoje zalety i wady w zapobieganiu korozji, ale pomalowane metalowe półki wydają się bardziej estetyczne. Dobry producent regałów z metalu ma w sprzedaży szeroką ofertę asortymentu, aby każdy kupujący mógł dobrać odpowiedni produkt dla swoich potrzeb.