Kategoria: Finanse

Jeżeli planujemy kupno mieszkania lub domu, a nie posiadamy wystarczającej gotówki żeby za taką nieruchomość zapłacić jesteśmy skazani na wizytę w banku i kredyt hipoteczny. Większość jednak obawia się takiego kroku ze względu na duże ryzyko, a także długoletnią spłatę. Wskaźniki pokazują mimo tego, że nowe nieruchomości sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a rynek deweloperski, co roku notuje wyraźne wzrosty.

Oczywiście taka decyzja podejmowana jest na całe życie, warto więc sprawdzić wszystkie za i przeciw, a także poszukać sposobów, aby kredyt ten nie był tak dokuczliwy, jak wydaje nam się jeszcze na etapie podejmowania decyzji. Przed lockdownem rynek kredytowy kwitł, a banki zacierały ręce ze względu na corocznie rosnącą liczbę klientów. Obecnie czasy pandemii są niepewne zarówno dla kredytodawców, jak i kredytobiorców. Sama branża mieszkaniowa radzi sobie jednak nadzwyczaj dobrze.

Wkład własny

Oczywiście nie należy zapominać, iż banki mają warunek wpłaty wkładu własnego, czyli gotówki. Im wyższy tym częściej niższa marża banków, ponieważ mniejsze ryzyko dla banku na niespłacenie kredytu. W 2019 i 2020 roku niektóre banki wymagały już 20% wkładu własnego. Wcześniej przeważnie było to 10%. Czasami nadal kilka banków wymaga tylko 10%, ale wtedy kredyt hipoteczny jest znaczenie droższy. Pandemia zmusiła jednak banki do większej ostrożności i kontroli przyszłych kredytobiorców, w pewnym szczytowym momencie wzrostu zakażeń niektóre nawet zaczęły wymagać 30% wkładu. Na pewno nawet te 10% obecnie może być barierą zwłaszcza dla młodych osób, które nie mogą liczyć na stabilną pracę. Część z banków jednak ma w swej ofercie kredyty na 100 % inwestycji (czyli bez wkładu), ale trzeba uważać: w przypadku zmniejszenia się wartości nabytej nieruchomości, w przyszłości bank może żądać jednak jakichś dodatkowych zabezpieczeń.

Kredyt mieszkaniowy po lockdownie

Dane za III kwartał 2020 roku mówią o tym, iż był to najsłabszy kwartał sprzedażowy w ciągu 12 miesięcy. Banki jednak udzieliły w październiku kredytów mieszkaniowych na kwotę 5.7 mld złotych. A porównaniu do poprzedniego roku to więcej o prawie 19%. Powodem tego jest poprawa nastrojów na rynku ze względu na poluzowanie nieco polityki kredytowej przez banki oraz różne aktywności klientów. Jednym z powodów wzięcia kredytów było też obniżenie stóp procentowych prawie do zera – to z kolei spowodowało niższe oprocentowanie hipotek, ale i wyższą zdolność kredytową u klientów. Zaczęli oni masowo wycofywać lokaty ze względu na niskie przychody z oprocentowania. Wybierając pieniądze z banku użytkownicy gospodarstw domowych przeznaczali część tych środków na zakup lokum, wspomagając się kredytem.

Istnieje przekonanie, że odkładanie decyzji o kredycie na później powoduje, że ceny nieruchomości mogą rosnąć, a tym samym zakup mieszkania czy domu cały czas może być tylko marzeniem. Rosnące ceny mieszkań w dużych miastach to trend, który się utrzymuje od lat i wszystko na to wskazuje, że lockdown gospodarki wcale ich nie zahamował. Pomimo, iż niektórzy liczyli na trwały ich spadek związany z ograniczeniami w sprzedaży mieszkań oraz niepewnej sytuacji inwestycyjnej to ta chwilowa tendencja na rynku nie utrzymała się. W dodatku branża budowlana nie przystopowała, a wręcz przeciwnie dzięki spadkowi cen materiałów budowlanych rozpoczęte inwestycje udało się lub udaje się właśnie zakończyć. Trzeba też rozgraniczyć rynek pierwotny od wtórnego. O ile na rynku pierwotnym w większości przypadków obserwujemy wzrost cen, to na rynku wtórnym ta tendencja wyraźnie spadła. W 2020 roku mieszkania z tego segmentu rynku drożały wolniej. W połowie roku średnie stawki ofertowe w porównaniu do lutego w największych polskich miastach wzrosły jedynie poniżej 1,5 %.

Trudno przewidzieć jak będzie kształtować się zdolność kredytowa Polaków. Pomimo obecnej sytuacji wielu klientów kupuje nieruchomości za gotówkę. Niemniej wygląda na to, iż w 2021 roku niektóre osoby będą wykluczone z rynku kredytowego, a rynek ten będzie w stagnacji. Kluczowe będą dochody i rodzaj umowy. Stopa bezrobocia i wysokość zarobków będą również negatywnie oddziaływać na zdolność kredytową. Banki będą stosowały najróżniejsze zabezpieczenia bojąc się, że sytuacja kryzysu gospodarczego może się powtórzyć, ale z drugiej strony na kredytach hipotecznych mogą łatwo i dużo zarobić. Rosnące ceny paradoksalnie dobrze działają na rynek kredytów, banki wtedy nie podnoszą raczej wymagań odnośnie wkładu własnego.

Kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki potrzebny nam będzie kredyt, wtedy z pomocą przychodzi nam bank który oferuje kredyty gotówkowe bez zaświadczeń.

Są to najprostsze kredyty i najłatwiejsze do uzyskania. Jeśli w grę wchodzi kwota do dwóch tysięcy złotych faktycznie będą to kredyty bez zaświadczeń, bowiem bank nie oczekuje że do takiej sumy konieczne jest zaświadczenie. Jeśli jednak kwota przewyższa sumę dwóch tysięcy złotych kredyty bez zaświadczeń zmieniają się w zwykły kredyt konsumpcyjny lub kredyt gotówkowy, z cała pewnością bez dopisku że bez zaświadczeń. Dlatego że do wyższej kwoty potrzebne jest zabezpieczenie choćby w formie rzetelnego zatrudnienia z określona pensją. Jakie rodzaje kredytów możemy uzyskać w banku?

Jest to niejako pewność że kredyt będzie spłacony.

Nie jest to w zasadzie żadną gwarancją, bowiem nawet osoby, które mają pieniądze też nie zawsze spłacają swoje zobowiązania, jednak do tego służy inna instytucja. Bank również z pewnością sprawdzi nas czy płacimy w terminie rachunki czyli po prostu czy nie figurujemy w rejestrze dłużników. Jeśli wszystko w porządku z naszymi rachunkami i nie mamy kredytu za to w miarę przyzwoite dochody, z całą pewnością dostaniemy każdy jaki chcemy kredyt konsumpcyjny. Mimo pewności, że wybraliśmy dobry i rzetelny bank podstawową sprawą w finalizowaniu procedury kredytowej jest przeczytanie umowy kredytowej. To podstawowy dokument, na którym bazuje cały nasz kredyt. Dlatego to nie tylko zdrowy rozsadek ale również absolutna konieczność, której nie można sobie darować, ponieważ jest to gwarancja naszego kredytu i jego ewentualnej spłaty. Banki oferują swoim klientom nie tylko kredyty, ale także prowadza konta oszczędnościowe i rozliczeniowe. Są to konta z których korzystamy na co dzień, robiąc zakupy, lub też wpływa a nie nasze wynagrodzenie. Oczywiście kont potrzebują także przedsiębiorstwa, dlatego banki oferują konta dla firm, kiedy posiadamy konto w danym banku, łatwiej nam będzie uzyskać korzystny kredyt.

Jeśli chcesz wziąć kredyt mieszkaniowy, prawdopodobnie słyszałeś o pośrednikach hipotecznych.

Dobry doradca kredytowy przeprowadzi Cię przez proces ubiegania się o udzielenie kredytu i zaoferuje fachowe porady, które pomogą Ci pozbyć się stresu i kłopotów. Mniej czynności administracyjnych i formalności oznacza, że masz więcej czasu na skupienie się na swoim celu, czyli na znalezieniu wymarzonego domu. Jest wiele korzyści płynących z korzystania z usług doradcy kredytowego. Chociaż doradcy hipoteczni mają świetne relacje z bankami i innymi pożyczkodawcami pozabankowymi, z którymi współpracują, nie pracują dla banku.

Jako ich klient możesz być pewny, że doradca pracuje dla Ciebie, aby znaleźć kredyt mieszkaniowy, który najlepiej odpowiada Tobie i Twoim indywidualnym warunkom i potrzebom.

Wielu kupujących pierwszy dom zapomina, że nie chodzi tylko o uzyskanie kredytu hipotecznego, na drodze do uzyskania pożyczki jest wiele kroków i decyzji, które mogą mieć duży wpływ na Twoje długoterminowe plany.

Zadaniem doradcy hipotecznego jest prowadzenie Cię przez cały proces ubiegania się o kredyt i upewnienie się, że czujesz się komfortowo i dobrze poinformowany przez cały czas. Twój doradca hipoteczny pomoże Ci zrozumieć wniosek o pożyczkę mieszkaniową, uzyska wstępną akceptację i pomoże Ci zdecydować o strukturze kredytu hipotecznego oraz o spłatach, na które Cię stać. Twój doradca finansowy będzie również negocjował najlepsze stawki i inne ulgi. Kiedy kupujesz dom lub refinansujesz, doradca kredytowy Kraków otrzymuje prowizję od banku lub pożyczkodawcy, u którego wybrałeś zaciągnięcie kredytu. Ponieważ wynagrodzenie doradcy jest opłacane przez bank lub pożyczkodawcę, jego usługi są zazwyczaj bezpłatne, ale warto to wcześniej sprawdzić. Wybierając doradcę hipotecznego, ważne jest, aby zapoznać się z gamą oferowanych przez niego produktów. Chociaż prawdą jest, że niektórzy doradcy oferują produkty tylko z jednego lub dwóch banków, akredytowani doradcy mogą zaoferować wybór produktów z wszystkich banków i pożyczkodawców pozabankowych dostępnych na rynku finansowym.

Kryptowaluta to forma cyfrowej gotówki, którą można wymieniać na towary i usługi. Nie jest wspierana ani regulowana przez rządy, takie jak tradycyjna waluta.

Zamiast tego kryptowaluta działa z wykorzystaniem bloków. Użytkownicy na całym świecie weryfikują transakcje, używając swoich komputerów do rozwiązywania złożonych algorytmów, dzięki czemu zyskują kryptowaluty. Kryptowalutę, często nazywaną monetami, można przenosić bezpośrednio między osobami bez angażowania osób trzecich, czy też instytucji finansowych. Transakcje tego rodzaju odbywają się znacznie szybciej niż tradycyjne przelewy pieniężne i można je wykonać w ciągu kilku sekund. W przeciwieństwie do tradycyjnej waluty, kryptowaluty nie mają fizycznego obiektu reprezentującego wartość.

Nie ma rzeczywistych monet ani rachunków, istnieją całkowicie w sferze cyfrowej. Kryptowaluta została opracowana w 2008 roku jako alternatywa dla istniejącej bankowości.

Pomysł na ten system został opracowany przez osoby lub osoby występujące pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W 2009 roku powstało oprogramowanie dla pierwszej i najbardziej znanej kryptowaluty – Bitcoin – Bitcoin Era Opinie. Wkrótce zaczęły pojawiać się nowe kryptowaluty. Obecnie istnieje ponad tysiąc różnych kryptowalut. Chociaż wydobycie produkuje nowe jednostki kryptowalut, większość z nich ma ograniczoną ilość docelową jest to kluczowy gwarant wartości. Oznacza to, że z czasem górnicy otrzymują mniej nowych jednostek. Istnieją różne giełdy na których możemy hadlować kryptowalutami. właściciele handlują na specjalnych giełdach wtórnych podobnych do giełd Forex. Platformy te umożliwiają posiadaczom wymianę posiadanych zasobów kryptowalut na tradycyjne waluty. Wymiany kryptowalut odgrywają cenną rolę w tworzeniu płynnych rynków popularnych kryptowalut i ustalaniu ich wartości w stosunku do tradycyjnych walut. Można zainteresować się ofertą Bitcoin Era Opinie na temat tej platformy są bardzo pozytywne, dzięki wysokim zwrotom z inwestycji. Dzięki temu dzięki odpowiednim inwestycjom, możemy pomnażać nasze oszczędności.

Jeśli jesteśmy po ślubie to czy podział majątku dotyczy nas tylko wtedy, kiedy się rozwodzimy? Nie, można to zrobić bez orzeczenia sądu o rozwodzie. Są takie sytuacje w życiu, które nas mogą zaskoczyć.

Nie spodziewamy się, że jedna ze strony wpadnie w szpony hazardu albo alkoholizmu. Jeśli ktoś jest od czegoś można uzależniony to istnieje spore ryzyko, że taka osoba zaprzepaści cały nas dorobek życia. Nie można sobie na to pozwolić. Trzeba wtedy rozdzielić majątek, który mamy. Niech taka osoba marnuje to, co jej, a nasza połowa zostanie. Pomoże nam w tym adwokat rodzinny, który wie jak pisać pozwy i jak się tym wszystkim zajmować. Najczęściej druga strona nie chce się na to zgodzić, dlatego rozpocznie się batalia i trzeba będzie zrobić wszystko żeby na tym jak najwięcej zyskać. Na tym na pewno nam bardzo zależy i właśnie, dlatego trzeba będzie polegać na takim rozwiązaniu, które jest dla nas najlepsze.

Podział majątku po rozwodzie

Jeśli jest rozwód i jest majątek wspólny to mamy prawie pewne, że zacznie się walka o to, co która ze stron ma otrzymać. Warto, zatem wziąć do pomocy kogoś obeznanego w tym temacie, bo szanse zagarnięcia większej części są wtedy większe. W sądach toczy się wiele spraw o podział majątku i niektóre z nich ciągną się od bardzo dawna. Ludzie nie mogą się dogadać w tej kwestii, dlatego walczą do póki tylko mogą. Jest to straszne, ale z drugiej strony, jeśli małżeństwa nie ma to trzeba robić wszystko żeby walczyć o to, na co pracowaliśmy. Nie wszystko należy się jednej ze stron, dlatego im więcej ugramy dla siebie tym bardziej będziemy zadowoleni. Musimy zdobyć cenne informacje na ten temat. Nie będzie to trudne, bo wystarczy, że wejdziemy już teraz na http://kancelariamistewicz.com.pl. Tutaj mamy informacje z pierwszej ręki z kancelarii, która takimi sprawami jak nasza się zajmuje. To, dlatego warto tam zajrzeć i to wszystko sprawdzić przekonamy się, że oni mogą nam pomóc i naszą sprawę wygramy. Otrzymamy wtedy więcej majątku niż się tego spodziewaliśmy. Są w tym naprawdę bardzo dobrzy.

Obecnie wiele firm kredytowych oferuje pożyczki dla osób zadłużonych, małe pożyczki pomagają im przetrwać momenty kiedy brakuje pieniędzy do następnej wypłaty. Kiedy poszukujemy dobrej oferty kredytowej z pewnością nie warto ograniczać się do zapoznania z jedną ofertą, ponieważ każdy powinien posiadać szansę samodzielnego porównania.

Każda placówka posiada specjalistę, który udziela informacji na temat takiej usługi jak kredyty, można zatem dzięki temu pozyskać zdecydowanie większą liczbę informacji, która będzie dawała lepszy obraz tego, jak duże jest oprocentowanie, jak wiele w stosunku do pożyczki trzeba będzie zwrócić, a także jaka jest najniższa możliwa rata do płacenia. Ludzie bowiem bardzo często zaciągają kredyty dość asekuracyjnie decydując się na niższe raty, ponieważ jak wiadomo, w życiu mają miejsce różne sytuacje i nigdy nie ma gwarancji że będzie się stanie płacić większą sumę każdego miesiąca. Zaniechanie spłacania kredytu może jednak posiadać swoje negatywne konsekwencje. Nie będzie jednak żadnego problemu z szybszym spłaceniem kredytu, ponieważ można płacić kilka rat jednocześnie, dzięki czemu automatycznie staje się krótszy okres spłaty zobowiązania. Kredyty można przeznaczyć na bardzo wiele różnych celów, przykładowo na samochód.

Wiadomą kwestią jest, że nie każdego stać na kupno, oraz późniejsze utrzymanie i opłacenie samochodu. Wiąże się to bowiem z nie małymi kosztami. Często zastanawiamy się czy wziąć kredyt gotówkowy, żeby przynajmniej mieć na opłacenie wszystkich opłat startowych związanych z samochodem. Kredyt jednak ciągnie za sobą kolejne długi, i tak w kółko. Na całą sprawę należy jednak popatrzeć nieco inaczej. Potraktujmy samochód jako inwestycje na całe dalsze życie, nie sugerujmy się tylko cenami, weźmy pod uwagę wszystkie za i przeciw. Kiedy nie jesteśmy pewni gdzie powinniśmy wziąć kredyt sprawdź tutaj i zapoznaj się z bardzo atrakcyjną ofertą kredytową. Niskie koszty pożyczki z pewnością są ważne dla osoby biorącej pożyczkę, ale ważne jest także ograniczenie do minimum formalności.

Kraków to drugie pod względem wielkości miasto w Polsce. Zamieszkiwane przez prawie osiemset tysięcy osób. Rozwój Krakowa jest na bardzo wysokim poziomie i do miasta ściąga wiele osób z całego kraju. Można tam również spotkać wielu obcokrajowców.

W Krakowie można mieszkać, ale można też kupić nieruchomość i na niej zarabiać. Wiele osób decyduje się na kredyt hipoteczny w Krakowie, bo dzięki temu można będzie finansować całą nieruchomość, którą kupujemy. Jest to łatwiejsze niż płacenie gotówką, bo w Krakowie ceny są naprawdę bardzo wysokie.

Im bliżej Starego Miasta tym ceny wyższe i dochodzą wtedy do milionów złotych. To, dlatego bez kredytu hipotecznego większość z nas by sobie nie poradziła, a przecież nie oznacza to, że mamy rezygnować ze swoich planów. Nie pozostaje nam nic innego jak wybrać taki kredyt hipoteczny, jaki będzie dla nas najkorzystniejszy. Nie zawsze wiemy, który bank ma taką ofertę i co wybrać żeby zyskać na tym najwięcej jak się da.

Szukamy kredyty hipotecznego na nieruchomości w Krakowie

Można albo robić to samemu albo wzmagać się doradca finansowym z Krakowa. To drugie rozwiązanie oszczędza nam mnóstwo czasu i idąc na wizytę do takiego człowieka wiemy, że on na pewno nam pomoże i wybierzemy wspólnie dla nas najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Na tym nam zależy żeby wszystkie formalności pozałatwiać bardzo szybko, bo wtedy oszczędzimy sporo swojego czasu. Byłoby dobrze znaleźć bank, który ma niskie raty i chce z nami współpracować.

To wszystko jest możliwe do wykonania, bo doradca finansowy wie jak nam pomóc. Nikt lepiej się na tym nie zna jak ktoś, kto w kredytach hipotecznych siedzi od lat i ma na tym polu same sukcesy. Wybierając najlepszy kredyt hipoteczny w Krakowie będziemy na pewno zadowoleni. Docieramy do kogoś, kto wie jak szukać kredytów hipotecznych, ale również wie jak negocjować warunki umowy. Tym samym mamy kompleksowe usługi, za które płaci bank, a nie my. My tutaj nie ponosimy żadnych kosztów związany z doradcą finansowym. Lepszej oferty nie uda nam się znaleźć.

Zanim gdziekolwiek wyjdziemy poza granicę kraju to trzeba będzie się dobrze przygotować. Nie chodzi o spakowanie walizek aczkolwiek jest to ważne, ale również chodzi o to żeby można było wymienić takie pieniądze, jakie są nam potrzebne.

W większości krajów jest potrzebne euro, ale są kraje, które nie za bardzo lubią taką walutę, dlatego byłoby dobrze przygotować się na tyle żeby, chociaż gotówki w ich walucie mieć przygotowanej. Wtedy będziemy mogli o wiele łatwiej się po kraju poruszać i nie jesteśmy narażeni na to, że ktoś nas będzie starała się oszukać. Przy takiej wymianie gdzie my dajemy na stacji benzynowej euro i chcemy płacić powiedzmy lewami to za dobrze nam nie wyjdzie.

Continue reading „Wymiana pieniędzy przed wyjazdem wakacyjnym”

Pieniędzy fałszywych w obiegu jest naprawdę bardzo dużo i mało, kiedy sobie z tego zdajemy sprawę. Zanim taki pieniądze trafi w nasze ręce dobrze byłoby mu się przyjrzeć.

Na pierwszy rzut oka będzie wyglądał tak samo jak inne, ale często już po grubości papieru można poznać, że coś jest nie tak z nim. To, dlatego warto mieć podobny prawdziwy banknot i wtedy ten podejrzany będzie można dokładnie sprawdzić. Pamiętajmy, że na każdym banknocie są znaki wodne, które widać po światło. Są również takie znaki, który w taki sposób nie zauważymy, bo widać je dopiero po lampą UV.

Takim znakiem rozpoznawczym są symbole dla osób niewidomych. Zauważymy, że każdy banknot ma inny symbol może to być kółko, kwadrat czy prostokąt i te symbole muszą być pod palcem bardzo dobrze wyczuwalne. Jeśli ich nie czujemy to znaczy, że coś jest nie tak jak trzeba i będziemy musieli się z takim banknotem zgłosić na policję. Lepiej to zrobić niż wydać takie pieniądze, bo jeśli sprzedawca się pozna to czekają nas przykre konsekwencje i trzeba będzie za to słono zapłacić. Nawet, jeśli to dla nas teraz oznacza, że ktoś nas oszukał i jesteśmy stratni nawet kilkaset złotych to oddanie tych pieniędzy organom ścigania będzie nas kosztowało mniej niż to, że nas ktoś złapie na płaceniu takimi pieniędzmi. Warto sobie to przemyśleć.

Wymiana walut, a fałszywe pieniądze?

Jeśli nie chcemy ciągle sprawdzać otrzymanych pieniędzy to warto przy ich wymianie skorzystać z oferty jakiegoś kantoru. Tym bardziej trudno będzie nam sprawdzić oryginalność pieniędzy, których nigdy wcześniej w ręku nie mieliśmy, dlatego trzeba polegać na kantorze, który jest uczciwy i na pewno da nam dokładnie takie pieniądze, jakie trzeba. Miejsce dla nas bezpiecznym i pewnym przy wymianie walut będzie kantor online, który warto odwiedzić. Przekonamy się, że mają dla nas najlepszą i najbezpieczniejszą ofertę, z której na pewno będziemy chcieli skorzystać i spełni wszystkie nasze wymagania.