Starając się o kredyt hipoteczny warto skorzystać z porad doradcy kredytowego

Jeśli chcesz wziąć kredyt mieszkaniowy, prawdopodobnie słyszałeś o pośrednikach hipotecznych.

Dobry doradca kredytowy przeprowadzi Cię przez proces ubiegania się o udzielenie kredytu i zaoferuje fachowe porady, które pomogą Ci pozbyć się stresu i kłopotów. Mniej czynności administracyjnych i formalności oznacza, że masz więcej czasu na skupienie się na swoim celu, czyli na znalezieniu wymarzonego domu. Jest wiele korzyści płynących z korzystania z usług doradcy kredytowego. Chociaż doradcy hipoteczni mają świetne relacje z bankami i innymi pożyczkodawcami pozabankowymi, z którymi współpracują, nie pracują dla banku.

Jako ich klient możesz być pewny, że doradca pracuje dla Ciebie, aby znaleźć kredyt mieszkaniowy, który najlepiej odpowiada Tobie i Twoim indywidualnym warunkom i potrzebom.

Wielu kupujących pierwszy dom zapomina, że nie chodzi tylko o uzyskanie kredytu hipotecznego, na drodze do uzyskania pożyczki jest wiele kroków i decyzji, które mogą mieć duży wpływ na Twoje długoterminowe plany.

Zadaniem doradcy hipotecznego jest prowadzenie Cię przez cały proces ubiegania się o kredyt i upewnienie się, że czujesz się komfortowo i dobrze poinformowany przez cały czas. Twój doradca hipoteczny pomoże Ci zrozumieć wniosek o pożyczkę mieszkaniową, uzyska wstępną akceptację i pomoże Ci zdecydować o strukturze kredytu hipotecznego oraz o spłatach, na które Cię stać. Twój doradca finansowy będzie również negocjował najlepsze stawki i inne ulgi. Kiedy kupujesz dom lub refinansujesz, doradca kredytowy Kraków otrzymuje prowizję od banku lub pożyczkodawcy, u którego wybrałeś zaciągnięcie kredytu. Ponieważ wynagrodzenie doradcy jest opłacane przez bank lub pożyczkodawcę, jego usługi są zazwyczaj bezpłatne, ale warto to wcześniej sprawdzić. Wybierając doradcę hipotecznego, ważne jest, aby zapoznać się z gamą oferowanych przez niego produktów. Chociaż prawdą jest, że niektórzy doradcy oferują produkty tylko z jednego lub dwóch banków, akredytowani doradcy mogą zaoferować wybór produktów z wszystkich banków i pożyczkodawców pozabankowych dostępnych na rynku finansowym.