Jak można uzyskać większa siłę masy mięśniowej

Jeśli budujesz masę mięśniową, nie tylko zmienia się twoja sylwetka, ale również będziesz w stanie z czasem podnosić większe ciężary z większą łatwością.

Powinieneś dążyć do podnoszenia ciężaru, znanego również jako opór, który jest wystarczająco ciężki, aby rzucić sobie wyzwanie. Dobrym przewodnikiem jest wybranie ciężaru, który męczy mięśnie po 12 do 15 powtórzeniach. Kiedy uznasz, że ciężary wydają się zbyt łatwe, spróbuj stopniowo zwiększać wagę do następnego poziomu. Nawet pojedyncza seria 12 powtórzeń z wystarczająco dużą wagą może pomóc w budowaniu mięśni w porównaniu z 3 seriami przy mniejszej wadze.

Jak można uzyskać większa siłę masy mięśniowej

Kiedy warto zażywać suplementy na masę i rzeźbę

Ważne jest, aby zapewnić organizmowi dużo odpoczynku, gdy rozpoczynasz program treningu siłowego. Bez odpoczynku możesz ulec kontuzji i będziesz musiał wziąć czas wolny od ćwiczeń, spowalniając swoje postępy. Eksperci zalecają, aby nie wykonywać treningu siłowego na tej samej grupie mięśni dwa dni z rzędu, co pomoże mięśniom odzyskać siły i zapobiec bólom. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej zauważalne zmiany w masie mięśniowej mają tendencję do występowania u osób obu płci, które na początku mają większą masę mięśniową. Warto również rozważyć suplementację diety odżywkami pomagającymi budować masę mięśniową.

Intensywny trening fizyczny mocno obciąża organizm, a suplementy mogą zapewnić, że otrzymujesz paliwo, którego organizm potrzebuje, aby stać się silniejszym. Jeśli trenujemy na czczo, nasze ciała mogą rozkładać część tkanki mięśniowej w celu dostarczenia energii. Suplementy zmniejszają ten rozpad, co oznacza, że możemy pozostać bliżej stanu anabolicznego, budującego mięśnie i możemy nie odczuwać bólu następnego dnia. Jeśli jednak szukasz drogi na skróty lub sposobów na uniknięcie regularnych treningów i przestrzegania wysokobiałkowej diety, suplementy w niczym ci nie pomogą.

Kofeina to naturalny środek pobudzający obecny w wielu napojach, w tym kawie i herbacie. Wiele osób używa kofeiny w celu zachowania czujności umysłowej, ale może ona również pomóc w wykonywaniu ćwiczeń, podobnie jak kreatyna. Odpowiednio dobrane suplementy na masę i rzeźbę mogą poprawić trening oporowy i prowadzić do wzrostu mięśni.