Podział majątku wspólnego

Jeśli jesteśmy po ślubie to czy podział majątku dotyczy nas tylko wtedy, kiedy się rozwodzimy? Nie, można to zrobić bez orzeczenia sądu o rozwodzie. Są takie sytuacje w życiu, które nas mogą zaskoczyć.

Nie spodziewamy się, że jedna ze strony wpadnie w szpony hazardu albo alkoholizmu. Jeśli ktoś jest od czegoś można uzależniony to istnieje spore ryzyko, że taka osoba zaprzepaści cały nas dorobek życia. Nie można sobie na to pozwolić. Trzeba wtedy rozdzielić majątek, który mamy. Niech taka osoba marnuje to, co jej, a nasza połowa zostanie. Pomoże nam w tym adwokat rodzinny, który wie jak pisać pozwy i jak się tym wszystkim zajmować. Najczęściej druga strona nie chce się na to zgodzić, dlatego rozpocznie się batalia i trzeba będzie zrobić wszystko żeby na tym jak najwięcej zyskać. Na tym na pewno nam bardzo zależy i właśnie, dlatego trzeba będzie polegać na takim rozwiązaniu, które jest dla nas najlepsze.

Podział majątku po rozwodzie

Jeśli jest rozwód i jest majątek wspólny to mamy prawie pewne, że zacznie się walka o to, co która ze stron ma otrzymać. Warto, zatem wziąć do pomocy kogoś obeznanego w tym temacie, bo szanse zagarnięcia większej części są wtedy większe. W sądach toczy się wiele spraw o podział majątku i niektóre z nich ciągną się od bardzo dawna. Ludzie nie mogą się dogadać w tej kwestii, dlatego walczą do póki tylko mogą. Jest to straszne, ale z drugiej strony, jeśli małżeństwa nie ma to trzeba robić wszystko żeby walczyć o to, na co pracowaliśmy. Nie wszystko należy się jednej ze stron, dlatego im więcej ugramy dla siebie tym bardziej będziemy zadowoleni. Musimy zdobyć cenne informacje na ten temat. Nie będzie to trudne, bo wystarczy, że wejdziemy już teraz na http://kancelariamistewicz.com.pl. Tutaj mamy informacje z pierwszej ręki z kancelarii, która takimi sprawami jak nasza się zajmuje. To, dlatego warto tam zajrzeć i to wszystko sprawdzić przekonamy się, że oni mogą nam pomóc i naszą sprawę wygramy. Otrzymamy wtedy więcej majątku niż się tego spodziewaliśmy. Są w tym naprawdę bardzo dobrzy.