Przechowywanie jabłek w profesjonalnej chłodni

Jabłka czy gruszki uprawiane są na całym świecie, hodowcy przechowują owoce po ich zebraniu, aby zapewnić maksymalną słodycz i kruchość.

Po zebraniu bardzo ważne jest, aby umieścić je w ciemnym i chłodnym miejscu. Potrzebna będzie do tego odpowiednia chłodnia, dzięki której będziemy mogli przechowywać nasze zbiory przez dłuższy czas. Często ceny skupu w czasie zbiorów są dość niskie, dlatego też przechowywanie może przynieść nam większy dochód. Wówczas będziemy mogli regulować takie czynniki jak tlen, dwutlenek węgla, temperatura i wilgotność.

Umożliwia to branży dostarczanie wysokiej jakości owoców konsumentom przez cały rok. W przypadku niektórych odmian jabłek, smak może się nawet poprawić po kilku miesiącach przechowywania, ponieważ zmienia się naturalny skład, dzięki czemu są nieco słodsze. Szczelne magazyny przypominają duże lodówki, mogą one posiadać wiele różnych pomieszczeń z różną temperaturą.

Dzięki temu można będzie przechowywać różne gatunki jabłek które mogą wymagać nieco odmiennych warunków, temperatury. Czy też wilgotności. Różnych warunków mogą także wymagać jabłka ze względu na stopnień dojrzewania.

Każde pomieszczenie może być monitorowane w zależności od zastosowanego rodzaju kontroli przechowywania i różnorodności przechowywanych tam owoców. Przechowywanie w chłodni, służy do przechowywania owoców przez krótki czas po ich zebraniu. Pojemniki z zebranych owoców przyjeżdżają z sadu i są umieszczane bezpośrednio w chłodnym pomieszczeniu, aby utrzymać temperaturę owoców na poziomie około 1°C i wilgotność około 85 procent. Przechowywanie w kontrolowanej atmosferze wykorzystuje te same systemy temperatury i wilgotności, co przechowywanie w chłodni. Reguluje się również poziom tlenu i dwutlenku węgla w pomieszczeniu, aby spowolnić proces dojrzewania owoców. Owoce można przechowywać w pomieszczeniach o kontrolowanej atmosferze przez krótki, średni lub długi okres do 12 miesięcy. Zatem przechowywanie jabłek może odbywać się przez bardzo długi czas w porównaniu z innymi owocami czy też warzywami. Jest to bardzo dobry pomysł na przeczekanie niskich cena na skupie owoców.