Regały paletowe

Dostępnych jest kilka rodzajów regałów paletowych.

Przede wszystkim można zdecydować się na regały przepływowe. Inna ich nazwa to regały grawitacyjne. Posiadają dwie strefy: załadunkową i odbiorczą. Palety ładuje się w strefie załadunkowej, a następnie na rolkach są one przesuwane w głąb regału aż do strefy odbioru. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane w przypadku towarów szybkorotujacych lub takich, które szybko psują się i nie mogą zbyt długo przebywać na półkach. Przepływ towarów odbywa się tu w sposób samoistny, bez konieczności stosowania operatorów z wózkami, co pozwala na ograniczenie miejsc pracy w magazynie. W systemie magazynowym, w którym znajdują się regały przepływowe, konieczne jest wydzielenie tylko dwóch alejek: ładunkowej i pobraniowej. Pozwala to maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową. Zdecydowanie można dzięki temu zaoszczędzić także sporo czasu czy manipulowaniu zapasami. Wysoki poziom zagospodarowania przestrzeni magazynowej jak najbardziej można tutaj uzyskać, i to bez dwóch zdań.

Dostępne są także regały wjezdne. Umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, a to pozwala na prawie całkowite wyeliminowanie alejek międzyregałowych.

Konstrukcja opiera się na wąskich korytarzach, po których poruszają się wózki widłowe i które pozwalają na układaniu palet na poszczególnych regałach. Pozwala na bezpieczne składowanie oraz układanie towarów. Dostępnych jest kilka rodzajów regałów wjezdnych, dlatego na pewno można uzyskać bardzo dobre rezultaty w związku z tym, że ma się na stanie regały wjezdne.

Jako regały paletowe wykorzystywane są także regały przesuwne. Pozwalają na ograniczenie ciągów komunikacyjnych do jednej alejki dla całego bloku towarów. Ciągi regałowe poruszają się po torowisku w posadzce. By dostać się do danego gniazda, niezbędne jest przesunięcie bloku w taki sposób, by powstała luka stanowiąca alejkę roboczą dla operatora i wózka widłowego. Tak rozbudowane technologicznie regały znajdziesz w polecanym przez nas sklepie https://sklep.abrack.pl/ . Można tu dowolnie konfigurować regały i ilość półek według potrzeb klienta.