Wybielanie zębów – skuteczność i przebieg

Piękne białe zęby są ozdobą każdej twarzy i nie ma osoby, która nie chciałaby mieć takiego idealnego uśmiechu.

Czasami jednak kolor zębów pozostawia wiele do życzenia, gdy są one po prostu ciemne i w takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest proces wybielania zębów, który ma ostatecznie doprowadzić do zmiany ich koloru. Oczywiście wybielanie jest możliwe tylko w pewnym zakresie. Pewnych przebarwienie nie da się usunąć, a zdarza się też, że naturalny kolor zębów jest ciemny, więc rezultat jest tylko delikatny. W takiej sytuacji należy przede wszystkim dobrze się zastanowić, czy chcemy wykonać wybielanie zębów Wrocław i skontaktować się ze stomatologiem, który oceni zasadność takiego działania.
Jak przebiega wybielanie zębów?
Zabieg wybielania zębów nie jest bolesny, chociaż pacjent może odczuwać pewne niedogodności. Czasami wystarczy jeden zabieg, w innym przypadku tych zabiegów musi być kilka. Wybielanie zębów – skuteczność i przebieg

Przede wszystkim na początku wykonuje się specjalny odlew szczęki pacjenta, by przekonać się, w jaki sposób ułożone są jego zęby i później dostosować odpowiednią nakładkę.

Na zęby nanosi się specjalny preparat wybielający, a następnie zakłada się nakładki. Później trzeba uruchomić specjalną lampę ze światłem, które aktywuje czynnik wybielający i na tym właśnie polega wybielanie zębów. Rezultat jest widoczny w zasadzie od razu, ale dla uzyskania jeszcze lepszego efektu trzeba czasami wykonać zabieg dwa lub nawet trzy razy, a wtedy ten efekt jest jeszcze bardziej zauważalny. Jeśli pacjent ma jakieś ubytki, stomatolog może odmówić wykonania zabiegu i w takiej sytuacji konieczne będzie wcześniejsze przejście leczenia. Trzeba w tym miejscu także zauważyć, że rezultat jest oczywiście stały, ale wybielanie zębów Wrocław czasami trzeba powtarzać po kilku latach, gdyż na zębach znowu zaczynają się pojawiać nieestetyczne przebarwienia. Odświeżenie efekt co 3-4 lata pozwala się cieszyć białymi zębami.